Zamanın Efendisi Maxime Chattam Yeni

tarafından
226
Zamanın Efendisi Maxime Chattam Yeni

Zamanın Efendisi Maxime Chattam Yeni, Zamanın Efendisi Maxime Chattam Yeni kitap, Zamanın Efendisi Maxime Chattam kitap konusu, Zamanın Efendisi, Zamanın Efendisi kitap özeti

Zamanin Efendisi-Maxime Chattam

Ölmeyi çok istersen, ruhunu yakman gerekir!

Maxime Chattam, polisiyeyi gerilimle birleştiren yeni romanında, okurları 20`nci yüzyılın başındaki Paris`e götürüyor…

Uluslararası Paris Fuarı`nın açılışı yapılmak üzeredir. Yazar Guy de Timée, yeni arayışlar içindeyken rahat bir yaşamın yaratıcılığına köstek vurduğunu, daha gerçekçi yazabilmesi için lüks hayatını terk etmesi gerektiğini düşünür. Bir sabah, karısını ve kızını bırakıp gider. Önceleri bir otelde kalır ve sefih bir hayatın içine dalarak bir randevuevine gidip gelmeye başlar. Bir süre sonra, bu randevuevinde yaşamaya başlar.

Bir gece, randevuevinde çalışan kızlardan biri öldürülmüş halde bulunur. Polisi bir fahişenin öldürülmesine pek aldırmaz ve olayın peşini bırakır. Guy, randevuevinde çalışan genç ve güzel Faustine ve Müfettis Perotti`le birlikte olayı araştırmaya başlar. Ekibin araştırmaları, aynı şekilde öldürülen başka fahişeler olduğunu da gösterir. Bütün cinayetlerin fuar alanında işlendiği, fuarın imajı bozulmasın diye cinayetlerin örtbas edildiği anlaşılır. Cinayetlerin işleniş biçimleri ise, Şeytan`a tapan bir grubun varlığını akıllara getirmektedir.

Yayın Evi: Doğan Kitap
Türü: Aksiyon-Polisiye, Edebiyat, Roman
Basım: Temmuz 2013
Sayfa Sayısı: 384
Çevirmen: Hakan Tansel
ISBN: 9786050915884