Yılmaz Erdoğan Yavrunu Bilinçlendir Hanım Ekitap indir

tarafından
153
Yılmaz Erdoğan Yavrunu Bilinçlendir Hanım Ekitap indir

Yılmaz Erdoğan Yavrunu Bilinçlendir Hanım Ekitap indir-Yılmaz Erdoğan Yavrunu Bilinçlendir Hanım Ekitap-Yılmaz Erdoğan Yavrunu Bilinçlendir Hanım

Yılmaz Erdogan Yavrunu Bilinblendir Hanim

Siz bu satirlari okudugunuz sirada, ben çoktan bu satirlari yazmis olacagim…
Siz bu satirlari okudugunuz sirada, ben çoktan ilk yazimi yazmis ve pürüzsüz bir heyecan içinde, yazinin yarattigi etkileri merak ediyor olacagim. Acaba okunmus muydu? Daha da önemlisi begenilmis miydi? Yoksa su anda ben, ilk paragrafta okur tarafindan terkedilmis öksüz cümlelerin gariban yazari miydim? Bu yaziyi okurken baska seyler düsünen okurlarla, hiçbir sey  düsünmeden, satirlar üzerinde düsüncesiz bir göz gezintisi yapan okurlarin toplamini, ülkedeki okuma yazma bilenlerin sayisina böldügümüzde sonuç kaç olacakti? Su son yazdigim cümleyi ögelerine ayirabilecek kaç babayigit vardi ülkemizde? Acaba su anda ben daha önce okunmus bir yaziyi yeniden yazmis olabilir miydim? (Ne dediniz bilmiyorum ama öyle demeyin, böyle bir felaket her an her yazarin basina gelebilir.) Açik söyleyeyim; heyecanliyim. Dolayli anlatayim; heyecanli oldugumu söylersem yalan söylemis olmam dersem yalan söylemis olmam dersem yalan söylemis olmam.. Aslinda bu kadar heyecanlanmaya gerek yok. Yazarsin klasik bir “merhaba” yazisi olur biter. Ama benim bu tür yazilarla ilgili sorunlarim var.. Mesela söyle bir giris  düsünelim: “Merhaba sevgili okurlar.. Bundan böyle sizlerle her hafta bu sayfalarda bulusacagiz.. Ve ben size kalemim döndügünce fikirlerimi, deneyim ve gözlemlerimi aktaracagim. Bazen benim fikirlerim sizi dönüstürecek, bazen sizlerden gelen tepkiler beni sekillendirecek.. Umarim bu fikir alis verisi ülkemizin fikir hayatina bir katki saglar… vs..vs..vs.”

Oldu mu yani simdi? Bu giris paragrafini maddeler halinde inceleyelim:

Türçede en sik taciz edilen sözcüklerden biri de “bulusma”dir. Radyoda bulusuruz, ekran basinda bulusuruz, yeniden bulusmak dilegiyle ayriliriz… Buna ek bir siklik daha var: Bundan böyle SIZLERLE bulusacagiz.. Sizler ne demek? Siz zaten çogul bir ifadeyken “sizler” ne oluyor? Sizler siz’den daha mi çok yani? Kusura bakmayin “bizler” böyle saçma sapan sorunlara kafa yoran küçük bir grubuz.. Hiç üzülmeyin SIZLER BIZLER’den daha kalabaliksiniz. Biz biziz, BIZLER bile degiliz!