Üç Kızkardeş Anton Çehov

tarafından
238
Üç Kızkardeş Anton Çehov

Üç Kızkardeş Anton Çehov, Üç Kızkardeş Anton Çehov konusu, Üç Kızkardeş Anton Çehov özeti, Üç Kızkardeş Anton Çehov oku, Üç Kızkardeş, Üç Kızkardeş konusu

“Moskova Sanat Tiyatrosunun en büyük başarısı olan Nemiroviç – Daşenko’nun büyük sahneye koyma eylemine, rekabet etme iddiasıyla karşı karşıyaydık; ve iddiayı kabul ettik. Bu, bir klasiğin başka bir biçimde sahneye konmasını denemek değildi; Biz Çehov’un gerekli olduğunu hisediyorduk. Bu gün ise kesinlikle gereklidir. İnsan ruhunu değiştirmeyi bu kadar tutkuyla çabalayan, insanın en güzel yeteneklerini ortaya koyan, başka bir oyun yazarı daha bilmiyorum. Çehov’un, yaşamın şiirselliğini düşlediği, bu şiirselliği tıkayan zevksizlere, yurttaşlık protestosu yaptığı ve insanların yaşamına da Sehakespeare’den başka kimsenin indiremediği darbeyi indirdiği söylenebilir…”
-Stanislavski-

Uc-Kizkardes_Anton cehov

Çehov’dan daha once ‘Martı’ oyununu sunmuştuk; şimdi de yazarın ‘Üç Kızkardeş’ini sunarak, yazarın oyun dizisini tamamlamaya çalışacağız. Böylece Yaba Tiyatro Dizisi’nden ölümsüz eserlerin keyfine varacaksınız.