Teklifinizle İlgilenmiyorum Başar Başarır

tarafından
234
Teklifinizle İlgilenmiyorum Başar Başarır

Teklifinizle İlgilenmiyorum Başar Başarır kitap özeti, Teklifinizle İlgilenmiyorum Başar Başarır, Teklifinizle İlgilenmiyorum, Teklifinizle İlgilenmiyorum kitap konusu, Teklifinizle İlgilenmiyorum kitap özeti, Teklifinizle İlgilenmiyorum oku
Sakin sakin kumandanın kırmızı düğmesine basıyorum. Susun, hepiniz susun lütfen. Ne halin varsa gör Cüneyt. Öpsün seni Zeki Müren.

Küçük adımlarla balkona doğruyum… Bir sıçrayışta korkulukların tepesindeyim. En dengeli halimde. En güvenli. En ben. Yüzüme çarpan rüzgârın tatlı nefesinde nenemin kokusunu buluyorum. Kollarımı iki yana açıp Abdurrahman Efendi’nin çatısına doğru bırakıyorum gövdemi.

Biliyor musunuz, ben Seher’im.
Öykücülüğümüzün “ele avuca sığmaz” kalemi Başar Başarır, Can Yayınları’nda. Başarır, cümlesi açık, kalemi tutuksuz yazarlardan; Türkçeyi gündelik dilin tüm alanlarına uzanacak, tüm renkleri kapsayacak biçimde kullanıyor. Bu nedenle, aklınıza gelebilecek her kesimden insan, bütün zenginliği ve cıvıltısıyla yer alıyor bu öykülerde. Teklifinizle İlgilenmiyorum, yaşamın insanı köşeye sıkıştırdığı, onun canını yaktığı her parçasına başkaldırıyor. İçerdiği mizaha, taşkın zekâsına ve akıcılığına bayılacaksınız.

Teklifinizle_Ilgilenmiyorum-Basar_Basarir

Yazar: Başar Başarır
Yayın Evi: Can Yayınları
Türü: Edebiyat, Hikaye (Öykü)
Basım: Ekim 2013
Sayfa Sayısı: 184
ISBN: 9789750718922