Stephen King Korku Ağı E-kitap Pdf indir

tarafından
89
Stephen King Korku Ağı E-kitap Pdf indir

Stephen King Korku Ağı E-kitap Pdf indir- Stephen King Korku Ağı E-kitap Pdf indir- Stephen King Korku Ağı E-kitap Pdf indir- Stephen King Korku Ağı E-kitap Pdf indir

Stephen King - Korku Ağı

Korku Ağı (Salems Lot) Stephen King’in Maine’deki Jerusalem’s Lot ya da Salem’s Lot adlı küçük bir kasabayı ele alan ikinci romanıdır. Baş kahramanımız Ben Mears adında bir yazardır. Mears yıllar sonra doğduğu yere, Lot’a geri döner. Gençliğinde trajik ve korkunç olayların yaşandığı Marsten adındaki evle ilgili bir öykü yazmak istemektedir. Bir süre sonra Mears ve birkaç kasabalı, evin Barlow adındaki Birinci Tip Vampirin eline geçtiğini fark ederler. Barlow yavaş etki eden bir hastalık yayar, amacı yapabildiği kadar ısırarak İkinci Tip vampirleri yaratmaktır.

Burada dikkat edilmesi gereken bir husus, Kara Kule serisinde de karşımıza çıkan ve önemli roller üstlenen Peder Donald Frank Callahan’dır. Callahan Lot’un rahibidir ve gelişmeler karşısında kendisini vampirlerle savaşırken bulur. Barlow tarafında saldırıya uğrar ve kan-emicinin lekelenmiş kanını içer. Calla’nın Kurtları’nda bu kanın gücünü öğreniyoruz. Kan, Callahan’a birtakım psişik güçler verir. Bunlardan en önemlisi Vampirleri ve diğer yaratıkları görür görmez etrafındaki auralardan anlayabilmesidir. Dediği gibi bu kimi zaman bir yetenek değil, bir lanettir.