Stalinin İnekleri Sofi Oksanen

tarafından
251
Stalinin İnekleri Sofi Oksanen

Stalinin İnekleri Sofi Oksanen, Stalinin İnekleri Sofi Oksanen kitap özeti, Stalinin İnekleri Sofi Oksanen kitap konusu, Stalinin İnekleri Sofi Oksanen oku, Stalinin İnekleri, Stalinin İnekleri özeti, Stalinin İnekleri konusu,

Araf’ın yazarı Sofi Oksanen’den yeni bir roman

Birbirlerinden siyaset, savaş, aşk ve hastalık nedeniyle ayrı düşmüş, üç nesilden kadının hikâyesi… Sofia baskıcı bir rejimin yol açtığı acılar, Katariina kaçmanın korkusu ve Anna ise kendi bedeninden duyduğu utançla baş etmek zorunda… Avrupa’nın, Komünist Estonya’dan kapitalist Finlandiya’ya uzanan karanlık yakın tarihine tutulmuş bir ayna…

Stalin’in İnekleri ikiyüzlülük, utanç, Batı ile Doğu arasındaki keskin çizgi, kadın olmanın güçlüğü ve günümüzde de hayatlarımızı etkilemeye devam eden baskıcı rejimlerin uyandırdığı korkuya rağmen insan kalabilmek üzerine son derece etkileyici bir roman.

Oksanen, bu üç kadının etkileyici hikâyelerini çarpıcı bir açık sözlülükle anlatırken, 20. yüzyıl bir film şeridi gibi gözlerinizin önünden geçiyor.

“Oksanen’in anlatısı çıplak, öfkeli ve karamsar. Oksanen bir krizi, sarkaç gibi, ritmi bozuk ve inatçı bir devinimle, suçlarcasına betimliyor. Etkili ve yaraları iyileştirici nitelikte bir roman.”
-Svenska Dagbladet –

“Stalin’in İnekleri kadın bedenselliğinin cesur, dürüst ve derin bir analizi.”
-Hämeen Sanomat-

“İnsanı allak bullak eden bir deneyim.”
-Salon Seudun Sanomat –

Stalinin_Inekleri-Sofi_Oksanen

Yazar: Sofi Oksanen
Yayın Evi: Pegasus Yayınları
Türü: Edebiyat, Roman
Orijinal Adı: Stalinin Lehmät
Basım: Ekim 2013
Sayfa Sayısı: 464
Çevirmen: Ali Arda
ISBN: 9786053431428