Sarmısak Mucize Gıdalar 5 Penny Stanway

tarafından
256
Sarmısak Mucize Gıdalar 5 Penny Stanway

Sarmısak Mucize Gıdalar 5 Penny Stanway, Sarmısak, Sarmısak kitap özeti, Sarmısak kitap konusu, Sarmısak Penny Stanway, Sarmısak Penny Stanway kitap özeti, Sarmısak Penny Stanway kitap konusu, Sarmısak

Sarımsağın çok yararlı olduğu bilinir. İçerdiği 160’tan fazla biyoaktif bileşeni ile metabolizma için çok yararlı olan sarımsak tüketildiği andan itibaren vücudu etkilerken kendine has keskin kokusu ve lezzetiyle gerçekten mucizeler yaratır.

Elbette ilk ve en etkili olduğu alan sağlıktır. Pek çok hastalık için doğal ilaç olan, özellikle de “doğal antibiyotik” diye nitelendirilen sarımsak grip ve öksürükten kalp hastalıklarına, yüksek tansiyon ve kolesterolden diyabet ve Alzheimer’a kadar çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Ancak aynı zamanda gelişigüzel kullanılmayacak kadar hassas ve etkili bir bitki olduğu için hangi hastalıkta ne kadar ve nasıl kullanılması gerektiğini bilmek önemlidir.

Yemeklerde, salatalarda, soslarda sarımsak kadar çok ve yaygın bir şekilde kullanılan bir başka ürün herhalde yoktur. Ama yine bu keskin tatlandırıcıya hangi doz ve miktarda yer verileceğini öğrenmek gerekir.

Dr. Penny Stanway, sarımsağın doğal ilaç ve tatlandırıcı olarak nasıl kullanıldığını anlatırken seçilmesi, yetiştirilmesi ve saklanması konusunda da pratik önerilerde bulunuyor.

Sarmisak-Penny_Stanway

Yazar: Penny Stanway
Yayın Evi: Kuraldışı Yayınevi
Türü: Sağlık-Tıp
Basım: Kasım 2013
Sayfa Sayısı: 168
Çevirmen: Serpil Demirci
ISBN: 9789752752467