Roy F. Baumeister, John Tierney irade Kitap Tanıtımı

tarafından
1112
Roy F. Baumeister, John Tierney irade Kitap Tanıtımı

İrade, hayatımızın hemen her alanını etkilemektedir. Konuyla ilgili sadece büyüleyici araştırma sonuçlarını paylaşmakla kalmadıkları aynı zamanda da bu önemli özelliğe sahip olmamız için bize basit yöntemler sundukları harika bir kitap yazmışlar.Dan Ariely, Duke Üniversitesi
İrade günaha davet eder şekilde zevkli. Okumaya başladığınızda, duramayacaksınız. Bunu mümkün kılan bilim insanları ve haber yapan gazeteciler tarafından anlatılan yeni ve eğlenceli bir bilim dalı olan otokontrol.
Daniel Gilbert, Harvard Üniversitesi
Sıkıcı bir konu hakkındaki bu kitabın aydınlatıcı olduğu kadar çok eğlenceli olabileceğini kim bilirdi ki? Tierney ve Baumeister, modern yaşamın esas elementi hakkında büyüleyici bilgilerle (ve harika tavsiyelerle) dolu oldukça zeki bir iş çıkarmışlar.
David Allen, Getting Things Done ve Making It All Work kitaplarının yazarı
İrade denen şey bilimle davranışın ilginç kesişme noktasında yer alır. İrade denen kitap sıradışı yaratıcılığa sahip bir bilim insanı olan Roy F. Baumeister ile olağanüstü zeki gazeteci John Tierney arasında yer alır. Göz ardı ederseniz zararlı çıkarsınız.
Stephen J. Dubner, Freakonomics and Super Freakonomics
İrade ve zihinsel enerji modern psikoloji tarafından dışlanmaktadır. Dünyanın en seçkin deneysel toplum psikoloğu Roy F. Baumeister ve tanınmış gazeteci John Tierney iradeye hak ettiği konumu geri kazandırmak için biraraya geldiler. Bu küçük ustalık eseri; egzersiz yapmak, diyet yapmak, zamanımızı yönetmek, tutumlu olmak, arzulara direnç göstermek isteyen herkes tarafından okunmalıdır.
Martin Seligman, Pennsylvania Üniversitesi; Amerikan Psikoloji Derneği Eski Başkanı
İnsanların arzularıyla yaptıkları mücadeleler hakkında derin ve kışkırtıcı bir analiz ve iradeyi anlamak için ustaca bakış açıları: Neden iradeye sahibiz, neden değiliz ve nasıl irade sahibi oluruz. Okuması harika.
Ravi Dhar, Yale İşletme Akademisi

İrade
Kişisel Gelişim – Genel
Yazar: Roy F. Baumeister, John Tierney
Yayıncı: Tual Yayınları
Liste Fiyatı: 19.00 TL
Sayfa Sayısı : 352
Baskı Tarihi : 2012-İstanbul
Ebatlar(mm) : 135-215