Rita Hunter Tatlı Tuzak E-kitap Pdf indir

tarafından
522
Rita Hunter Tatlı Tuzak E-kitap Pdf indir

Rita Hunter Tatlı Tuzak E-kitap Pdf indir-Rita Hunter Tatlı Tuzak E-kitap Pdf-Rita Hunter Tatlı Tuzak E-kitap-Rita Hunter Tatlı Tuzak-Rita Hunter

Rita Hunter Tatlı Tuzak

Elisha, yere dökülen tutam tutam kestane renkli bukleye bakarken üzgün değil, endişeliydi. Çünkü saçlarını kaybediyor olmanın estetik kaygısı yerine, annesinin homurdanarak yaptığı bu iş esnasında birkaç kez hassas tenine değdirdiği, kocaman, metal makas yüzünden tasalanıyordu. “Nasıl bu kadar kaygısız olabiliyorsun Elisha, anlamıyorum. Senin yaşındaki bir kızın aptal oyunlar peşinde koşmaktansa istikbali üzerine kafa yorması gerekiyor… Aptal kız… Sağa dön…” Elisha annesine cevap vermeye gerek görmeden hafifçe sağa dönüp gözlerini yumdu.
Saçları öylesine gürdü ki neredeyse kör olan makasın bir halat kadar sağlam olan tutamları keserken çıkardığı ses kulaklannı tırmalıyordu. “Artık bu saçlarla koca bulma şansın da kalmadı.” Yine de annesinin sinir bozucu sesine kıyasla daha cazip olduğu kesindi.
Genç kız görmeyen gözlerin, duymak gibi diğer duyuların etkisini kuvvetlendirdiğini bildiği için gözlerini açıp, tam da yüzüne vuran güneşe doğru baktı bir süre. Öte yandan kadının hâlâ söylendiğini işitiyordu, ama bunun, üzerinde durmaya değmeyeceğini bilecek kadar tecrübeliydi. Elisha, doğumundan sonraki üç sene sayılmazsa -ki o dönemleri hatırlamıyordu- ömrünün on yedi senesinde bu fırçaları neredeyse her gün dinlemişti. Gerçi hak etmiyor sayılmazdı, ama annesinin bazen fazla abarttığını bilme nedeni, kendisine acımasından değil, aksine gerçekçi bakışındandı. Kadın, gençliğinden bu yana bir akıl hastası gibi davranıyordu. Sürekli mutsuz ve sinirli… Fakat bu durum her şeye rağmen annesini sevdiği gerçeğini değiştirmiyordu.

Son Bölümden

“Elisha… Ah tatlı Elisha. Seni öyle sevdim ki. Birden bire değil, ağır ağır, içime çeke çeke… İçine sine sine. Seni öyle sevdim ki, seni sevmezsem ölürüm gibi. Kanıma işlediğin her anı tüm benliğimle hissettim ve karşı koymayı denedim.
Sana bu yüzden acı verdim ya zaten. Sen benim ezberimi bozduğun için kırdım seni. Ben öyle bencil bir adamım ki sırf seni sevdim diye seni sevmeye katlanamadım. Ama yeter Elisha… Yeter…”
“Connor…”
“O geceyi planlamadım ama Tanrı’nın ikimiz için bir planı vardı, değil mi? O yüzden tatlı tuzağına düşmeme mani olmadı… İkimiz için. Tanrım seni çok seviyorum Elisha, çok seviyorum…”
“Seni seviyorum Connor.”
Kelimeler sustuğunda söylenmek istenenler bitmiş değildi fakat hisler karşısında öyle yetersizdiler ki ne Elisha ne de Connor daha fazla konuşmayı denemedi. Dudakları aşkla birleşip, bedenleri tutkuyla birbirine karışırken hisleri dile geldi ve iki âşık ömürleri boyunca söylemekten vazgeçmeyecekleri yeminlerini tekrar ettiler.
Seni Seviyorum…