Para İçin Mi Yoksa Aşk İçin Mi Evlenmeli Edith Wharton

tarafından
254
Para İçin Mi Yoksa Aşk İçin Mi Evlenmeli Edith Wharton

Para İçin Mi Yoksa Aşk İçin Mi Evlenmeli Edith Wharton, Para İçin Mi Yoksa Aşk İçin Mi Evlenmeli, Para İçin Mi Yoksa Aşk İçin Mi Evlenmeli kitap özeti, Para İçin Mi Yoksa Aşk İçin Mi Evlenmeli Edith Wharton kitap konusu

“Para için mi yoksa aşk için mi evlenmeli?” sorusunun bunalttığı Lily Bart, New York’un yüksek sosyetesinde boy gösteren, evlenme yaşına gelmiş genç ve çok güzel bir kızdır. Erken yaşta önce babası, sonra annesi ölen Lily, zengin ve eli sıkı halasının kanatları altında zengin bir koca bulabilmek için dönemin elit tabakasının takıldığı mekanlarda boy göstermektedir.

Para-Icin-Mi-Yoksa-Ask-Icin-Mi-Evlenmeli_Edith Wharton

Ancak yaşı hızla ilerlemekte ve bir türlü evlenememektedir. Daha doğrusu damat adaylarıyla her seferinde evliliğin kıyısından dönmektedir. Bir arkadaşının dediği gibi: “Lily hep böyledir: Toprağı hazırlamak ve tohumları ekmek için köle gibi çalışır, ama hasadı kaldırma günü gelince ya uyuyakalır ya da pikniğe gider.”
Çünkü bir süs bebeği olarak evlenmek için yetiştirilse de Lily aslında evlenmek istememektedir! Fakat bu noktada iki tane çok büyük sorunu vardır: Birincisi yaşadığı toplumda bir kadının evlenmeden toplum içinde var olması mümkün değildir, ikincisi ise Lily kendi imkanlarının elvermediği lüks içinde yaşamaya başka bir şey düşünemeyecek kadar tutkundur.
Peki Lily neye karar verecek? Onu bekleyen son ne olacak? Pulitzer ödüllü Edith Wharton’un usta kaleminden ustaca yazılmış bu eser sizleri Amerika’nın şaşaalı yaşamına götürecek.