Nora Roberts Baştan Çıkaran Ölüm E-kitap E-book indir

tarafından
120
Nora Roberts Baştan Çıkaran Ölüm E-kitap E-book indir

Nora Roberts Baştan Çıkaran Ölüm E-kitap E-book indir, Nora Roberts Baştan Çıkaran Ölüm E-kitap indir, Nora Roberts Baştan Çıkaran Ölüm E-book indir, Nora Roberts Baştan Çıkaran Ölüm indir, Nora Roberts, Baştan Çıkaran Ölüm E-kitap, E-book indir

Ölüm rüyalarda geliyordu. Artık çocuk olmayan bir çocuktu ve elleri defalarca kanına bulanmış olsa da bir türlü ölmeyen bir hayaletle yüz yüzeydi yine.

Oda mezar kadar soğuktu. Kirli pencere camından yansıyan ve tekrar tekrar yanıp sönen kırmızı ışıkla, pis odada iyice puslu bir ortam oluşmuştu. Işık, oda zemininin ve yerdeki adamın üzerinde yanıp sönüyordu. Ve bir de köşeye büzülmüş küçük kızın kaskatı kesilmiş elinde, sapına kadar kana bulanmış bıçağın üzerinde.

Her yanı acı içindeydi. Hissettiği başı ya da sonu olmayan, sonsuz bir döngüyle dönüp durarak her hücresine kadar yayılan inanılmaz bir acıydı. Adamın geriye doğru hızla kıvırdığı kolundaki kemik, son gücüyle yüzüne indirdiği yumruk… Tecavüz yüzünden yine yırtılmış gibi acıyan o yeri.

Acıyla bitkinleşmiş, şokla sersemlemişti ve adamın kanına bulanmıştı.

bastan-cikaran-olum-nora-roberts

Sekiz yaşındaydı.

Nefes alıp verirken ağzından çıkan dumanları görebiliyordu. İçinden bir ses hayatta kaldığını fısıldıyordu. Ağzındaki kanın tadını alabiliyordu; metalimsi, berbat bir tattı. Ve koku… taze ölüm kokusunun içine sızmış viski kokusu.

Kendisi hayatta ama o değildi. Kendisi hayatta ama o değildi. Bu sözleri tekrara tekrar zihninden geçirdi ve zihni sonunda yavaş yavaş anlamaya başladı.

Kendisi yaşıyordu. O yaşamıyordu.

Adamın açık gözleri hâlâ dik dik ona bakıyordu.

Ve adam birden gülümsedi.

Benden öyle çabuk kurtulamazsın küçük kız.

Küçük kız hızlı hızlı solumaya başladı. Kesik kesik aldığı nefesler bir çığlığa dönüşmeye çalışıyordu. Bir haykırışla kızın boğazından çıkıp, dışarı dökülmek istiyorlardı. Ancak kızın ağzından sadece ufak bir inleme çıktı.

İşleri batırdın değil mi? Sana söyleneni yapsan olmazdı, değil mi?

Adamın sesi öyle kendinden memnun, tatlı ve yumuşaktı ki kız en tehlikelisinin bu olduğunu biliyordu. Adam güldüğünde vücudunda kızın açtığı deliklerden kanlar akmaya başladı.

Sorun ne küçük kız? Dilini kedi mi yuttu yoksa?

Ben hayattayım ama sen değilsin. Ben hayattayım ama sen değilsin.

Öyle mi sanıyorsun? Adam parmaklarını ona doğru salladı. Bu harekette kızın korkuyla inlemesine sebep olan alaycı bir tavır vardı.

“Özür dilerim. İsteyerek olmadı. Lütfen yine canımı yakma. Niye hep canımı yakmak zorundasın?”

Çünkü aptalsın. Çünkü sana söyleneni hiç dinlemiyorsun! Çünkü… bunu yapabiliyorum. Canını yakabiliyorum. Sana istediğimi yaparım ve hiç kimse kafasını çevirip bakmaz bile. Sen bir hiçsin, sen hiç kimsesin ve sakın bunu unutma seni küçük fahişe.

Kız artık ağlamaya başlamıştı. İnce ve soğuk gözyaşları yüzündeki kanları yol yol dağıtarak akıyordu. “Git buradan. Git ve beni yalnız bırak!”

Öyle bir şey yapmayacağım. Asla öyle bir şey yapmayacağım.

Dante kurbanıyla yüz yüze görüşmeden haftalar önce ona siber alem üzerinden kur yapmıştı. Genç kız birkaç yudum şarap ve bir-iki saatin ardından sonra ölmüştü. Cinayet aleti; nadir bulunan, kolayca tespit edilemeyen ve karaborsadaki değeri binlerce dolar olan bir tecavüz kimyasalıydı.

Mum ışığı, müzik, yatağa serpilmiş gül yaprakları kısaca birini baştan çıkarmak için gereken her şey. Dante onu öldürmeyi istememişti ama artık iki seçeneği vardı: Ya korku ve suçlulukla bir deliğe saklanacak ya da avlanmaya tekrar başlayacaktı

“Sarsıcı ve yeni.”
Booklist

“Muhtemelen eşi benzeri yok.”
Library Journal

***

Doğru, söz ettiğim düşler,
Çocuklarıdır avare beyinlerin,
Kibirli ve boş bir tasarımın ürünüdürler.

William Shakespeare

Kulak verin sözlerime iyice,
Herkes öldürebilir sevdiğini
Kimi bir bakışıyla yapar bunu,
Kimi dalkavukça sözlerle,
Korkaklar öpücükle öldürür,
Yüreklilerse kılıç darbeleriyle!

Oscar Wilde