New Joyce Carol Oates – Küçük Cennet Kuşu Pdf Ekitap indir oku

tarafından
101
New Joyce Carol Oates – Küçük Cennet Kuşu Pdf Ekitap indir oku

New Joyce Carol Oates – Küçük Cennet Kuşu Pdf Ekitap indir oku

Kuçuk bir taşra kentinde bir cinayet ve altust olan yaşamlar… Buyuk hayalleri olan gu?zel şarkıcı Zoe Kruller, öldurulmuş olarak bulunur. Cinayetin iki şuphelisi olduğu açıklanır: Terk ettiği kocasıyla evli ve çocuklu sevgilisi.

Sevgilisinin kızı Krista, etrafındaki herkesin yaptığı gibi, sadakatsiz babasını reddetmek yerine, çocukluğunun masumiyetiyle babasına, ölen kadına ve oğluna dair önune geçemediği bir ilgi ve hayranlık beslemeye başlar. Annesinin cesedini bulan, babasının cinayet zanlısı olduğunu öğrenen Aaron ise, aile trajedisini sırtlandıkça sertleşir.

Şuphe ve öfke, çaresizlik ve sorumluluk, özlem ve bu?yu?me sancıları durmadan yer değiştirerek Krista ve Aaron’u taşranın acımasız ortamında erkenden olgunlaştıracaktır. Ailelerinin gunahlarından etkilenen çocukların marazi ilişkisi zamanla cinselliğin ağır bastığı bir takıntı haline gelecektir.

Amerikan taşrasının kasvetini ve sıradan insanların yaşamlarını ustaca aktaran Joyce Carol Oates’tan, guvenin ve inancın puslandığı koşullarda ayakta durmaya çalışanlar hakkında, tutku dolu bir melodram.