Liz Behmoaras Sen Bir Başka Gittin Yeni Kitap

tarafından
233
Liz Behmoaras Sen Bir Başka Gittin Yeni Kitap

Liz Behmoaras Sen Bir Başka Gittin Yeni Kitap-Liz Behmoaras Sen Bir Başka Gittin Yeni-Liz Behmoaras Sen Bir Başka Gittin

Herkes gidiyor da sen bir başka gittin, buraları tamamıyla unuttun… Mardin’in bir köyünde doğan Efrem, üniversite eğitiminin ardından gittiği Paris’te büyük bir gazetede işe başlar, Ortadoğu ve Türkiye üzerine yazılarıyla kısa sürede tanınır. Ancak ülkesine ve Süryani kimliğine yabancılaşmış, Mardin’le de bağlarını tamamen koparmıştır. Özel yaşamında derin yaralar almış olan Efrem, babasından kalan evini satmak üzere yıllar sonra Mardin’e gelir. Evin alıcısı Zuhal adında İstanbullu genç bir kadındır.

Liz Behmoaras Sen Bir Baska Gittin

Mozaik sanatçısı Zuhal evi restore ettirip, Mardinli anneannesine vefa borcu olarak, köydeki kadınlara mozaik ve el sanatları kursları vermeyi düşünmektedir. Efrem ile Zuhal ilk bakışta birbirlerinden etkilenirler, ancak ikisinin de geçmişten gelen acıları yeni bir hayat kurmalarına henüz izin vermemektedir. Sen Bir Başka Gittin yeni bir hayat arayışına ve geçmişle barışmaya dair sürükleyici bir roman.