Kusma Kulübü Mehmet Eroğlu

tarafından
261
Kusma Kulübü Mehmet Eroğlu

Kusma Kulübü Mehmet Eroğlu, Kusma Kulübü Mehmet Eroğlu kitap özeti, Kusma Kulübü Mehmet Eroğlu kitap konusu, Kusma Kulübü, Kusma Kulübü Mehmet Eroğlu oku, Kusma Kulübü konusu

Hayat mutlu olmak içinmiş! Benimki mutsuzluğuma alışmaktan ibaret. Eğer hayat ölümümüze doğru akan, uzunluğu belirsiz bir ırmaksa, bana ait olana hiçbir kolun bağlanmadığını da söylemeliyim.

Yakın, çok yakın bir zamanda, İstanbul’dan bir yozlaşma manzarası. Zenginlerden nefret edenlerin kurduğu tuhaf bir kulüp… Babasına benzemek istemeyen Umut… Geride, derinlerde Vahit ve Hayalet! Acı çeken ve acıyı görmeyen kadınlar, erkekler ve diğer mahluklar… Geçmiş denen büyük yenilgiler, gelecek denen belirsizlikler ve dik bir mezarlıkta yatan karnı aç ölüler… Zenginler, zenginleri becermiyor, onlarla evleniyorlar işte… Kim kime acıyor bu hayatta? İnsan, nasıl insan kalıyor?

Kusma-Kulubu_Mehmet Eroglu

Mehmet Eroğlu, büyük roman evreninde bu defa duyarsızlığın bir başka merhalesini, başkalaşan medyayı, magazini, büyük yeryüzü yalanlarını anlatıyor. Acıma duygusunun olmadığı bir dünyaya lanetler yağdırıyor. Tiksinme, bulantı, öğürme, terleme, tükürük, istifra… En iyisi kusmaktır. Her şeyi temizler.