Kitap Tanıtımı Aşıklar İçin İstiridye Daisy Prescott

tarafından
353
Kitap Tanıtımı Aşıklar İçin İstiridye Daisy Prescott

Kitap Tanıtımı Aşıklar İçin İstiridye Daisy Prescott-Kitap Tanıtımı Aşıklar İçin İstiridye-Kitap Tanıtımı Aşıklar İçin İstiridye Daisy Prescott konusu

Aşıklar İçin İstiridye Daisy Prescott

Barnes & Noble # 1 Romantik Komedi Çoksatarı Barnes & Noble Top 10 Çoksatarı Amazon Top 100 Çoksatarı Amazon Top 20 Romantik Komedi Çoksatarı

70’lerde dünyaya gelmiş bir grup eski arkadaşın bir hafta sonu için bir araya geldiği Âşıklar İçin İstiridye, Kahvaltı Kulübü, Gerçekler Acıtır ve Yıllar Sonra filmlerini çağrıştıracak, kahkaha, gözyaşı, hayatın inişleri ve çıkışları, eski hikâyeler, ikinci şanslar ve yepyeni başlangıçlarla dolu romantik bir hikâye.

Maggie Marrion bir gurmedir ve berbat geçiren birkaç yılın ardından kendini yeni yeni toparlamaya başlamıştır. Üniversite mezuniyetinin 20. yılı yaklaşmaktayken, adada yaşadığı evinde en yakın dört arkadaşıyla bir hafta sonu geçirmeye karar vermişlerdi. En yakın arkadaşı sanatçı Quinn Dayton ve yarı zamanlı bir erotik roman yazarı olan Selah Elmore’un ise bu hafta sonu için farklı planları vardı; çöpçatanlık yaparak Maggie’nin hafta sonunu ve hayatını daha renkli kılmak.

Selah bu plan doğrultusunda kendisine eşlik etmesi için tarih öğretmenliği yapan eski bir müzisyen arkadaşını getirir: Gilliam Moroow. Tabii ki Gil’in de geçmişinde yüzleşmesi gereken kendi sorunları vardır ve bu hafta sonu ideal kaçamak gibi görünmektedir. Böylece keyifli, eğlenceli, zaman zaman geçmişe yapılan hüzünlü yolculuklarla dolu bir ikinci şans hikâyesi başlar ve Gil, Maggie’ye 40’lı yaşlara gelmiş olmanın çok da geç kalmak anlamına gelmediğini hatırlatır.

Bir yandan arkadaşlık, dostluk ve aşk işlenirken bir yandan da sahip olduğumuz hayatı sevmemiz, olmamız beklenen kişi olmaya çalışmaktan vazgeçip ve elimizdekiyle mutlu olmayı öğrenmemiz gerektiği gözler önüne seriliyor.

“Bu kitap ikinci bir şansa, aşkın gücüne, umuda ve hayat boyu süren arkadaşlıklara inanan ya da inanmak isteyen herkes için.”
-The SubClubBooks-

“Bu kitabı okurken yüzümde ne denli kocaman bir tebessüm oluştu anlatamam.”
-The Novel Tease-

“Sıcak. İçinizi ısıtacak. Orijinal ve eğlendirici. Bu kitap ferahlatıcı.”
-Vilma’s Book Blog-

Kitabın Adı:Aşıklar İçin İstiridye
Yazar:Daisy Prescott
Baskı Tarihi:Temmuz 2015
Sayfa Sayısı:368
İSBN:9786055016418
Kitabın Türü:Roman, Aşk, Edebiyat
Orijinal Adı:Geoducks are for Lovers
Çeviri:Seda Yuvarlak
Dil:Türkçe
Yayınevi:Yabancı Yayınları