Kırık Köşeli İlkbahar Mario Benedetti Kitap Tanıtımı

tarafından
216
Kırık Köşeli İlkbahar Mario Benedetti Kitap Tanıtımı

Kırık Köşeli İlkbahar Mario Benedetti Kitap Tanıtımı, Kırık Köşeli İlkbahar Mario Benedetti Kitap konusu, Kırık Köşeli İlkbahar Mario Benedetti Kitap özeti, Kırık Köşeli İlkbahar Mario Benedetti, Kırık Köşeli İlkbahar Mario Benedetti Kitap oku, Kırık Köşeli İlkbahar

Kirik-Koseli-Ilkbahar_Mario Benedetti

Latin Amerika edebiyatının büyük yazarlarından sayılan Uruguaylı Mario Benedetti, aşkın, sürgünlüğün ve hayata tutunma azminin en güzel metinlerini yazdı. Yaşadığı dönemin zorlu koşullarında kalemiyle birlikte politik mücadelenin içinde ve sıcaklığında var oldu. Benedetti, Kırık Köşeli İlkbahar’da, vatanından koparılan ama yaşamaktan vazgeçmeyenlerin insanlık durumlarını kimi zaman bir çocuk aklının aydınlığıyla anlatıyor.

“Soğuk olmadığında yaz olduğunu düşünüyorum ve sıcak olmadığında da kış olduğunu. Bir de bakıyorum ki, sonbaharmış. Kış için giyeceğim var, yaz ve ilkbahar için de ama sanırım bunlar sonbaharda işime yaramıyor. Babamın olduğu yere daha yeni sonbahar gelmiş ve babam bana mutlu olduğunu çünkü demir parmaklıklar arasından kuru yaprakların geldiğini ve bu yaprakların benim mektupçuklarım olduğunu hayal ettiğini yazmış.”