Kelimelerin Derin Sessizliği Jean Kwok Yeni Kitap

tarafından
279
Kelimelerin Derin Sessizliği Jean Kwok Yeni Kitap

Kelimelerin Derin Sessizliği Jean Kwok Yeni Kitap

Umut; hayallerimizdeki belirsin bir gülüşün adıydı…

“Bir hayalin peşinden gidiyorduk. Geçmişi geride bırakırken bir bilinmeze doğru yaklaşıyorduk. Hayatımdaki tek varlığım olan annemle zaman yolunda yürüyor, bir şeyler fısıldayan kaderin bizi bir rüzgâr gibi savurmasına engel olamıyorduk.

Büyük umutlarla bir mucize olmasını bekliyorduk…”

Kelimelerin_Derin_Sessizligi-Jean_Kwok

Göçmen olarak geldiği Amerika’da iki farklı kültür arasında sıkışıp kalan Kim isimli Çinli bir genç kızın hayatını anlatan Kelimelerin Derin Sessizliği, kendi şansını yaratan kahramanların hikâyesine odaklanıyor. Mucizelere inanmayanları durup bir kez daha düşünmeye davet eden bu roman, aynı zamanda genç bir kızın aşkla ve hayatla tanışmasını şiirsel bir dille anlatırken, kadınlığa geçiş sürecini dokunaklı satırlarında gizliyor.

Yazarın kendi hayatından yola çıkarak kaleme aldığı Kelimelerin Derin Sessizliği, yayımlandığı andan itibaren New York Times çok satanlar listesinde yerini almış, on sekiz dile çevrilmiş ve uluslararası alanda çok sayıda ödülle onurlandırılmıştır.

“Göç, yoksulluk ve gerçekleşmesi umut edilen hayaller… Tüm bu temalar ancak bu kadar samimi bir dille anlatılabilir.”
-Publishers Weekly-

“Farklı bir kültürün yarattığı baskıya maruz kalan masum bir genç kızın dokunaklı hikâyesini anlatan Kwok iyi bir iş çıkarmış.”
-USA Today-

“Amerikan rüyasının ağırlığı altında ezilen bir kızın yol hikâyesi, çarpıcı anlatımı ve içten diliyle dikkatleri üzerine çekiyor…”
-Vogue-

“Hayatın gerçeklerine her yönüyle bakmayı başaran bu roman pek çoğumuz için motive edici ve yol gösterici olacak.”
-The New York Times-

Yayın Evi: Martı Kitabevi
Türü: Edebiyat, Roman
Orijinal Adı: Girl In Translation
Basım: Ağustos 2013
Sayfa Sayısı: 384
Çevirmen: Çiğdem Köfüncü
ISBN: 9786053481652