İyi Kötü Ermeni Jan Devletoğlu Kitap Tanıtımı

tarafından
293
İyi Kötü Ermeni Jan Devletoğlu Kitap Tanıtımı

İyi Kötü Ermeni Jan Devletoğlu Kitap Tanıtımı-İyi Kötü Ermeni Jan Devletoğlu Kitap oku-İyi Kötü Ermeni Jan Devletoğlu Kitap özeti

Jan Devletoğlu’nun bir ömür boyu sahip çıktığı toplumda hep farklı bir kimlikle kabul edilmek istenişine karşı direnişini konu alan samimi bir anlatı..

İyi Kötü Ermeni Türk basını ve yabancı basında bir ömür boyu çalışmış bir Türk gazetecisinin, hatırlayabildiği kadar gerilere giderek, çocukluk döneminden bugüne çeşitli evrelerde Türkiye ve İngiltere’de kimlik arayışını anlatıyor. Hayatı boyunca çoğunluktan biri olduğunu kanıtlamaya çalıştığını belirten Jan Devletoğlu, yaşadığı üzücü ve garip olayları, karşılaştığı güçlükleri, ayrımcı davranışları, trajikomik bir dille kaleme aldığı İyi Kötü Ermeni adlı kitabında topladı.

İyi Kotu Ermeni Jan Devletoglu

Kitabın küçük bir bölümünde yer alan Ermeni Tehciri konusunda ise Devletoğlu, “1915 Ermeni Tehciri’ne ve babamın ölümünden sonra ortaya çıkan ‘tehcir güncesi’ne gelince, amacım, geçmişteki olayları anlatmak veya tartışmak değildi. Hayat ikilemimi anlatırken babam da o hayatın içinde olduğu için buna yer verdim” diyor.

İyi Kötü Ermeni Jan Devletoğlu’nun bir ömür boyu sahip çıktığı toplumda hep farklı bir kimlikle kabul edilmek istenişine karşı direnişini konu alan samimi bir anlatı.

Kitabın Adı: İyi Kötü Ermeni
Yazar: Jan Devletoğlu
Baskı Tarihi: Ocak 2015
Sayfa Sayısı: 212
İSBN: 9786050923995
Kitabın Türü: Edebiyat, Anı-Mektup-Günlük
Dil: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap