Hz. Peygamber’in Hayatı ve Gazveleri Muhammed İbn İshak

tarafından
241
Hz. Peygamber’in Hayatı ve Gazveleri Muhammed İbn İshak

Hz. Peygamber’in Hayatı ve Gazveleri Muhammed İbn İshak, Hz. Peygamber’in Hayatı ve Gazveleri Muhammed İbn İshak kitap özeti, Hz. Peygamber’in Hayatı ve Gazveleri, Hz. Peygamber’in Hayatı ve Gazveleri oku
Tâbiîn döneminin önemli siyer ve hadis bilgilerinden ve “Hz. Peygamber’in Hayatı ve Gazveleri” adlı bu kitabın yazarı Muhammed b. İshâk [İbn İshâk] (151/768), meğâzî ve siyer alanında imam kabul edilir. Hocası ez-Zührî, Resûlullah’ın (s.a.v.) hayatıyla ilgili rivayetleri toplayan İbn İshâk hakkında, “Meğâzî ilmini öğrenmek isteyen İbn İshâk’a müracaat etsin.” derdi. İmam Şâfiî de “Meğâzîde derinleşmek isteyen kimse İbn İshâk’a muhtaçtır.” der.

İbn İshâk’ın elinizdeki “Hz. Peygamber’in Hayatı ve Gazveleri” adlı kitabı, Peygamber Efendimiz’in hayatı hakkında günümüze ulaşabilmiş en eski metinlerden biri olması sebebiyle çok önemlidir. Abbasîlerin ikinci halifesi Ebû Cafer Mansur’un talebi üzerine kaleme aldığı bu kitap, Hz.Peygamber’in hayatı hakkında sonraki dönemlerde kaleme alınan bütün kitapların temel kaynaklarından biri olmuştur. Bu sebeple, Hz. Peygamberin hayatı hakkından bilgimizin temelini oluşturan “Hz. Peygamber’in Hayatı ve Gazveleri”, bir anlamda peygamber algımızın oluşmasında etkili olmuştur.

hz_peygamberin_hayati_gazveleri

Stok Kodu : 9786055094133
Boyut : 15.0×22.0
Sayfa Sayısı : 472
Basım Tarihi : Ekim 2013
Kapak Türü : Ciltsiz
Kağıt Türü : 2. Hamur
Dili : Türkçe