Holly Bourne Sen Benim Diğer Yarımsın Kitap Özeti

tarafından
649
Holly Bourne Sen Benim Diğer Yarımsın Kitap Özeti

Holly Bourne Sen Benim Diğer Yarımsın Kitap Özeti-Holly Bourne Sen Benim Diğer Yarımsın Kitap konusu
Poppy ve Noah gibi iki ruh ikizinin romantik aşk hikayesini anlatan Holly Bourne’un beğenilen romanı Sen Benim Diğer Yarımsın sonunda Türk okurları ile buluşuyor.

Poppy Lawson, İngiltere’nin Middletown kasabasında yaşamaktadır. Yaşadığı yerden çok memnun değildir. Orayı çok sıkıcı bulur. Poppy bir yıl önce panik atak krizleri geçirmeye başlar ve bunun için terapiste gider. Ama terapiste gitmekten çok da memnun değildir.

Bir cumartesi sabahı Poppy’i yakın arkadaşı Lizzie arar ve akşam yeni bir grubun konserinin olduğunu ve oraya gideceklerini söyler. Ayrıca grubun gitaristinin çok yakışıklı olduğunu söyler. Ama Poppy’e göre oradaki hiçbir erkek yakışıklı değildir. Lizzie’nin tüm anlattıklarına rağmen fikri değişmez.

Akşam Poppy arkadaşları Ruth, Amanda ve Lizzie ile konsere gider. Grubun gitaristi Noah sahneye çıktığı anda Poppy ondan çok etkilenir. Onu çok yakışıklı bulur. Fakat o sırada bir panikatak krizi geçirir ve bayılır. Bu kriz daha öncekilerden daha farklıdır. Poppy kendine geldikten sonra konserde kalmaya devam eder. Fakat o baygın olduğu sırada Ruth, Noah ile tanışmıştır. Konser sonunda Ruth Noah’ı arkadaşlarıyla tanıştırmaya getirir. O sırada Poppy ile dalga geçer ve onun Noah’ı görünce heyecandan bayıldığını söyler. Poppy rezil olur ve panikatağı olduğunu çok kişiye söylememesine rağmen söylemek zorunda kalır.

Sen Benim Diger Yarimsin - Holly Bourne

Noah Poppy’ye güldüğü için sonradan çok üzülür ve Poppy’nin okulunun girişinde onu bekler. Poppy geldiğinde onunla konuşur ve özür diler. Arkadaş olmak istediğini söyler. Poppy’yi grup olarak gidecekleri yere çağırır. Poppy bu teklifi kabul eder. Akşam Poppy arkadaşlarıyla oraya gider. Noah Poppy’e ondan hoşlandığını söyler ve çıkma teklif eder. Poppy bu çocuk hakkında hep kötü şeyler duymuştur ve Noah’ın kendisini üzeceğini düşünür. Bu yüzden teklifini kabul etmez.

Poppy daha sonra sürekli Noah’ı düşünmeye başlar. Ona bağlanmak istemese de buna engel olamaz. Daha sonra grubun farklı bir konserine gider. Konser sonrasında Noah’ı farklı bir kızla görünce çok kıskanır. Ertesi gün dışarıda karşılaşırlar ve Poppy daha fazla kendisine engel olamaz ve Noah’ın teklifini kabul eder. Noah da Poopy’i çok sever ona aşık olmuştur.

Daha sonra sürekli görüşmeye başlarlar. Ama her buluştuklarında hava kötüleşir. İlk buluşmalarında elektrikler kesiler. Sonraki buluşmalarında şiddetli bir rüzgar çıkar ve Poppy eve gidemez Noah’ın evinde kalmak zorunda kalır. Noah Poppy’i Londra’ya bale izlemeye götürür ve o gece de kar fırtınası olur. Middletown’a geri dönemezler ve birlikte otelde kalmak zorunda kalırlar.

Noah’ın çaldığı grup ünlü bir grubun konserinde alt grup olarak çalmak için teklif alır. Noah çok sevinir ama çok çalışmaları gerektiği için Poppy ile çok fazla görüşemezler.

Dr. Anita ve yardımcısı Rain de Noah ve Poppy’nin verilerini sürekli kontrol ederler. Çünkü Poppy ve Noah ruh ikizidirler. O yüzden birbirlerine karşı koyamazlar. Kar fırtınası, elektrik kesintisi gibi bütün kötü olaylara Poppy ve Noah’tan yayılan elektrik sebep olur. Poppy ve Noah birlikte olduğunda büyük bir felaket olacaktır.

Konserin olduğu gece Poppy ve Noah çok eğlenirler ve konserin sonunda birlikte Noah’ın evine giderler. Dr. Anita ve Rain de onların peşine düşer. Onları birlikte olmadan bulurlar ve dünyayı faciadan kurtarırlar. Poppy ve Noah’ı bir yere götürürler. Orada bir süre onları görüştürmezler. Onlara olanları anlatırlar ve artık görüşmemeleri gerektiğini söylerler. Ya birisinin farklı bir yere götürüleceğini ya da orada onların denekleri olmasını bu sayede görüşebileceklerini söylerler. Karar vermeleri için Poppy ve Noah’ı bir araya getirirler. Bu sırada Noah’ın planıyla oradan kaçıp bir mağaraya sığınırlar. Ama onların yaydığı enerjiden yine bulunacaklarını bilirler. Bunun için son bir kez birbirlerine sarılırlar. Dr. Anita gelip onları alır. Poppy’i normal hayatına devam etmesi için Middletown’a, Noah’ı da başka bir yere götürürler. Noah ve Poppy artık sonsuza dek birbirlerini göremeden taşıyacaklardır. Birbirlerine yazdıkları mektupları birbirlerinden kalan tek anı olarak saklarlar.

Alıntıdır.