Hamur Tatlısı Cinayeti Rita Falk Yeni Kitap

tarafından
216
Hamur Tatlısı Cinayeti Rita Falk Yeni Kitap

Hamur Tatlısı Cinayeti Rita Falk Yeni Kitap, Hamur Tatlısı Cinayeti Rita Falk Yeni, Hamur Tatlısı Cinayeti Rita Falk, Hamur Tatlısı Cinayeti, kitap özeti, kitap konusu

Disiplinsizlikte ısrarcı Franz,
Bir okul müdürünün cesedi,
Romantik hesaplaşmalar,
Hüzünlü blues ve hamur tatlısı.

Franz Eberhofer, Niederkaltenkirchen’in sakinliğine alışmış, ahırdan bozma evini bir şekle sokmuş, Susi’yle ilişkisini yoluna koymuştur. Elbette hayatında değişmeyen şeyler de vardır: Otoriteye ve ağabeyine karşı duruşu, Wolfi’nin barında geçirdiği saatler, babasının müzik tutkusu ve Büyükanne Lenerl’in eşsiz yemekleri.

Hamur-Tatlisi-Cinayeti_Rita Falk

Franz bu tekdüze hayatı kabullenmişken lise müdürü Höpfl’ün cansız bedeni demiryolunda bulununca işler rayından çıkacaktır. Kimsenin sevmediği Höpfl, sevgisizlik canına tak ettiği için intihar mı etmiştir yoksa bu, azımsanmayacak kadar çok şüphelinin olduğu bir cinayet vakası mıdır? Peki, her şey yolunda giderken Susi neden aniden İtalya’ya kaçmıştır ve Franz’ın cüce burunlu yeğeni neden amcasına bu kadar düşkündür?

“Eberhofer polisiyelerini halka açık yerlerde okurken dikkatli olun! Gülmekten rahat duramayacak, tüm dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Hamur Tatlısı Cinayeti çok komik, heyecanlı ve eğlenceli!”
-denglers-buchkritik.de-

“Falk, Almanya’nın en başarılı ve üretken yazarlarından biri.”
-Die Zeit –

“Kara mizah üslubuyla bu yerel polisiye, doğru yolda ilerliyor.”
-FOCUS –

“Falk’ın birinci kitabı Kış Patatesi Köftesi’ni beğenenler ve ev yapımı iyi bir polisiye okumak isteyenler bayram edecek.”
-Brigitte-

“Birinci sınıf polisiyelerin sadece İskandinavya’dan çıktığını söyleyenler bir daha düşünebilirler!”
-Tiroler Tageszeitung