Eric Giacometti, Jacques Ravenne Haşhaşiler Yeni Kitap

tarafından
248
Eric Giacometti, Jacques Ravenne Haşhaşiler Yeni Kitap

Eric Giacometti, Jacques Ravenne Haşhaşiler Yeni Kitap-Eric Giacometti, Jacques Ravenne Haşhaşiler Yeni-Eric Giacometti, Jacques Ravenne Haşhaşiler-Eric Giacometti, Jacques Ravenne Haşhaşiler

Acı nedir bilmiyorlar… Merhamet nedir bilmiyorlar… Dünyanın en seçkin yöneticileri ve iş adamlarından oluşuyorlar… Güce sahip olmak için en gaddar yöntemleri kullanıyorlar… Onlar modern Haşhaşiler.

Eric Giacometti, Jacques Ravenne Haşhaşiler

Fransız mason yöneticiler bu gizli tarikatın varlığından haberdar olduklarında, içeriye sızmak komiser Marcas’a düşer. İstemeden kabul ettiği bu görev onu on üçüncü yüzyıl mason ve Hıristiyanlık tarihinde tehlikeli bir yolculuğa çıkaracaktır. Tapınak Şövalyeleri dünyanın sandığı gibi Fransız Kralı tarafından yok edilmemiştir, tarikatın Haşhaşilerin sırrına vakıf Üstat’ı sayesinde varlığını bugüne kadar sürdürmüştür. Marcas, bu locaya girer ancak kabul töreni, insanın acı ve merhamet merkezini etkisiz kılan vahşi bir ritüeldir. Bu ritüelle birlikte locanın sırrını ortaya çıkaran komiser, tarikatın Brezilya’daki gizli merkezinden kaçmaya çalışırken locanın tarihî komplolarını da ortaya çıkaracağı bir maceranın içine sürüklenecektir.

“Tarih ve günümüz arasında örülmüş, ustaca oluşturulmuş ve birbirine paralel ilerleyen karakterler ve entrikalarla dolu Haşhaşiler, türün iki ustasından yeni yazarlara ders niteliğinde bir eser.”
-Marine de Tilly-

“Haşhaşiler belki de Komiser Marcas’ın bugüne kadar yazılmış en iyi macerası.”
-Jean-Laurent Turbet-

“Aksiyonun hiç dinmediği, James Bond maceralarını andıran bir roman.”
-Sophie Peugnez-

“Fransız yazar ikilisi okuyucuyu bir boşluğa atıp onlara dünyanın karanlık yüzünü gösteriyor.”
-Buchreport-

“Serinin dördüncü kitabı, tarihin karanlık köşelerine doğru çıkılan heyecanlı bir yolculuk.”
-Alphélandre-
(Tanıtım Bülteninden)