Elizabeth Wurtzel Kaltak / Sıradışı Kadınlara Övgü Pdf indir

tarafından
70
Elizabeth Wurtzel Kaltak / Sıradışı Kadınlara Övgü Pdf indir

Elizabeth Wurtzel Kaltak Sıradışı Kadınlara Övgü Pdf indir, Elizabeth Wurtzel Kaltak Sıradışı Kadınlara Övgü e-book indir, Elizabeth Wurtzel Kaltak Pdf indir, Kaltak Pdf oku, Kaltak Pdf indir

Prozac Toplumu’ndan tanıdığımız Elizabeth Wurtzel, bu kitabında gücünü cinselliğinden alan kadınları anlatıyor. Yani, ‘kaltaklık hali’ni. Bunu eleştirmek için değil, anlamak ve anlamlandırmak için yapıyor. Bir yandan da feminist kabulleri, anlayışları ve refleksleri gerçek hayattan örneklerle sorgulayarak… Hem de ne örnekler: Nicola Brown Simpson, Hillary Clinton, Margaux Hemingway, Sylvia Plath, Marilyn Monroe, Madonna, Courtney Love, Prenses Diana vb… Üstelik Wurtzel bunu kuru bir inceleme üslubuyla değil, daldan dala atlayarak, TV dizilerinden, şarkı sözlerinden, filmlerden, kitaplardan, caddelerden, parklardan yani hayatın içinden sesler eşliğinde, gayet keyifli bir (kız kıza!) sohbet havasında yapıyor.

Elizabeth Wurtzel - Kaltak

– İncil’deki Dalila Filistin’in Jackie Kennedy’si miydi?
– Hillary Clinton Beyaz Saray’da feminizmi temsil mi ediyor, dinamitliyor mu?
– Politikacıların halkla ilişkilerini yürüten yegane kişiler metresleri mi?
– En aklı başında kadınlar bile karşılarına bir erkek çıkınca kaçıklaşır mı?
Ve bunun gibi ahiret soruları eşliğinde kadınları, erkekleri, evlilik kurumunu, ‘kaltaklık durumunu’ ele alan bir dinamit kutusu.