Diana Gabaldon Yabancı Kitap Tanıtımı

tarafından
309
Diana Gabaldon Yabancı Kitap Tanıtımı

Tarihi aşk romanları arasında bence en iyi kurgulanan ve en doyurucu, keyifli , aşk ve ihtirasın harmanlandlğı, yeri geldiğinde güldüren yeri geldiğinde ağlatan bir seri ve zengin tarihi detaylar..

Kitap 20ci yüz yılın başlarında başlıyor ve 18ci yüz yıla geri dönüyor.. İngiltere , İskoçya , Fransa başda olmakla bir kaç ülkede gelişen olaylarla devam ediyor..

Kitap Tarihi aşk romanı olmakla birlikde, siyaset, eğlence, drama ve yetişkinlere özel anlatımı içeriğinde barındırıyor..

Claire 20li yaşlarının ortasında genç bir hemsiredir…Yeni evliyken Savaşda hemşirelik yapmak için gitmiş ve savaş bitdikden sonra kocası ile ikinci bir şans için Kuzey İskoçyaya tatile gelmeleriyle hikaye başlar.. Kocası-Frank tarihçidir ve kendi soyunu araşdırmaya başlar, Clairenin ilgilenmesede ona yardımcı olur.. Bir ayine gizlice tanıklık ederken taşa dokunur ve kendini 1743 İskoçyasında bulur..
Erkek karakter olan Jameide burda devreye girer.. Ve Claire kendini bir anda klan içi olaylar ve siyasetin içinde bulur..Ve en önemlisi kocasının atalarından olan Komutan Randallı kendine düşman etmişdir.. Randalla olan nefretleri ve klan siyaseti Jamie ve Claireyi bir araya getirir ve kendilerini evlenmiş bulurlar..Saygıyla başlayan evlilik tutku ve aşka döner ve Clairle Jemie cadılık, ihanet, siyaset, Randallın öfkesi ve bir çok olaya birlikde göğüs germek zorunda kalirlar..

Türkiyede şu an çevrisi yapılmış 5 kitabı bulunuyor

Yabancı
Kehribardaki yusufcuk
Yolcu
Güz davulları 1ci ve 2ci kısım olarak