Carly Phillips – Sev Sevebilirsen Kitap Özeti

tarafından
666
Carly Phillips – Sev Sevebilirsen Kitap Özeti

Carly Phillips – Sev Sevebilirsen Kitap Özeti-Carly Phillips – Sev Sevebilirsen özeti

Rafe onunla yine bir arada çalışacağına inanamamıştı. Tesadüfler her zaman olabilirdi. Bu mücevher sergisinde yine ortak çalışıyorlardı. Sara ile Rafe 1 yıl önce ortak iki polis memuru olarak çalışıyordu. Rafe o zamanlar nişanlı olan Rafe sara ya karşı duyduğu hislerden dolayı ortaklıklarını bitirme kararı almıştı. Şimdi tekrar onu görmek içini kaynatıyordu. Rafe artık nişanlı değildi ama sara ile hayat boyu bir beraberlik kuramayacağını biliyordu. Çünkü sara kısa süreli ilişkilere tabi olan bir kadındı. Uzun ilişkilere asla yanaşmazdı. Salonda bir gürültü oldu ve garsonlardan biri misafirlerden birini rehin aldı tabi değerli bir yüzüğüde. Rafe ve Sara olaya dahil oldular ve rehine ile kaçan adamın peşine önce Sara düştü ve ancak takip sırasında düştüğünden bacağından yaralandı. Rafe ikisinide takip ederek çatıya geldi ve Sara nın rehine olduğunu gördü. Rafe kısa süre sonra adamın üstüne atlamasıyla adamın bıçağını ona saplaması bir oldu. Tabi bu arada şu meşur bekar günlükleri yine iş başındaydı. Rafenin kendini kaybetmeden önceki son sözleri gazetede olay oldu.
Sara hastanede Rafenin yanından hiç ayrılmadı.Kendi ayağıda sakatlanmıştı üstelik eskidende sakatlanan aynı bacağı yine sakatlanmıştı bu onun başına büyük sorun olacaktı. Sonunda Rafe kendine geldi ve Sara evine dönebildi.
Gazetede çıkan bekar günlükleri adlı köşe yazısı Rafe yi kentin muhteşem bekarı olarak tanıtıyordu ve Sara danda bir şekilde bahsetmişti. Rafe yi kadınlar artık rahat bırakmıyorlardı ve hediyeler evine ve iş yerine yağıyordu adeta. Rafe ortadan kaybolarak iyileşme süresini ailesinin yakınıda göl kenarında evinde geçirmeye kara verdi ve ortadan gizlice kayboldu.
Sara evinde aksayarak dolaşıyordu. Önemli bir davada tanık olarak mahkemeye çıkacaktı ve onu bu dava yüzünden susturmaya çalışacakları kesindi. Sara tehdit edilmeye başlamıştı ve korunmaya ihtiyacı vardı . Sakat olmasa bunu yapmazdı ama eski ortağının nerede olduğunu biliyor sayılırdı ve onun yanına gitme kararı aldı.
Rafe gürültücü ailesinin yanında olmaktan hem mutlu hemde sıkıntılıydı. Abisi Nick ve onu terk eden karısı Angel arasındaki kavgalara çok üzülüyordu. Angel 2. kez hamile kalmış ama onuda kaybetmişti. Artık bir daha çocuğu olmayacağını öğrenmiş ve Nickle arası iyice bozulunca ailesinden kalan evi pansiyon olarak işletmeye karar vererk kocasını terk etmişti. Nick onun gitmesine çok sinirlenmiş ve karısının eve dönmesini istemekteydi.Araları devamlı bozuktu karısı 7 aydır eve geri dönmüyordu ve Nick ne yapacağını bilmiyordu.
Rafe Sara yı ailesinin evinin önünde görünce çok şaşırmıştı. Ondan olanları öğrenmişti hemen Sara Angel in pansiyonunda kalıyordu ve bir an önce raf enin yanına taşınmak istiyordu.
Rafe onu kendi evine yerleştirmişti. Bu arada Sara Raf enin ailesi ile arası bayağı iyiye gidiyordu. Rafe ile ikisinin de arasındaki çekim sonuç vermiş bir ilişkileri başlamıştı. Sara henüz bağlanmak istemiyordu ve bu ilişki onu korkutuyordu.
Kasabadaki şarap festivali her yeri kalabalık yapmıştı. Rafe nin halası Angel in babası ile evliydi. Rafe ye kocasının geceleri gizlice bir yerlere gittiğini ve onu takip etmesini istiyordu.
Festival başlamış ve Angel in pansiyonuna yeni misafirler gelmişti. Pansiyonda iş amaçlı gelen 2 bekar adam ve birde düğün için yer arayan nişanlı bir bayan vardı.İş için gelen bu 2 adam Rafe ve Nick dikkatini çekmişti. Bu adamlar onların kadınlarına asılıyordu ve onlar buna çok öfkelilerdi.
Sara nın kasabada olduğu gazeteye yansımıştı. Angel pansiyonunun reklamı için onu gazeteye söylemişti ama Sara nın saklandığından haberi yoktu. Olanlar için ondan özür dilemişti. Rafe daha dikkatli olmalar gerektiğini biliyordu.
Dans başladı eşler değişmeye başladı Sara yı bu kez onu arayan adamlardan biri tuttu ve adam uyarısını yaparak ortadan kayboldu. Angel in babası Pirro 2 adam tarafından kıstırılmıştı. Pirro yaşı ileri olduğundan eşinin istediği gibi gece hayatı olması için viegra tipi kasabalıların dedikodusu olmasın diye Kanada dan kaçak ilaç getiriyordu tabi bunu arkadaşları için bile yapıyordu. Ama bu adamlar onun bağlantısını uyuşturucu kaçakçılığı için kullanmak istiyorlardı ve onu tehdit ettiler. Bu arada Angel in turta tezgahı kimse yokken bir anda yanmaya başlamıştı ve bu Pirro ya bir uyarıydı.
Sara Rafe den uzaklaşmaya başlamıştı ve bu Raf enin hoşuna gitmiyordu. Sonunda Pirro dayanamayıp başına gelenleri Rafe ya anlattı. Rafe ve sara hemen bir plan yapmaya başladılar. Bu arada Sara nın gazeteci olan kapı komşusu Coop kasabaya gelmişti. Olayı duyunca oda dahil olup hikayeye sahip çıkmaya başladı. Angel in pansiyonundan misafirleri ayrılmıştı ve yeni misafirler bekar günlükleri yazılı olduğu gazetenin editörü gelmişti. Maksadı pansiyon tanıtımı olduğunu belirtmişti ama Coop ondan şüphe duyuyordu.
Pirro kentten gelen narkotik polisi ile birlikte iki adama karşı pusu kurmuşlardı ve Rafe , Sara ve narkotik polisi sonunda iş üzerinde bu iki adamı yakalamayı başardılar.
Pirro ailesine ve çevresine yaşadığı olayları biraz süsleyerek anlatmış ve insanlar onu kahraman olarak görmeye başlamıştı. Pirro elinde kalan kaçak hapları Rafe ye gizlice teslim etmişti.
Sara nın işyerinden başkomiser onları arayarak mahkemenin erkene alınması için savcının uğraştığını haber verdi ama bekar günlüklerinde onun kasabada olduğunun belirtilmesi onun hayatını tehlikeye sokuyordu.
Coop, Rafe ve Sara bekar günlüklerin yazarı olan kadınla konuşarak olanları ona anlattı. Bir plan yaparak Sara nın Rafe ile gizlice evlenmek için başka bir ülkeye gittiğini yazmalarını söylediler. Kadın bunu kabul etti. Sara böylece mahkeme günü korumalarla birlikte rahatlıkla kasabadan ayrılacaktı.
Sabah erken saatte eve gelen telefonla Sara uyanmış ve yarın olacak mahkeme için Rafe ye haber vermeden kasabadan ayrılmıştı. Ama ayrılalı daha 10 dakika olmadan Sara yolda bozulan bir araç görüp yardım için durdu. Arabası bozulan kadının tanımıştı. Yardım için yaklaştığında kadın ona silah doğrulttu ve onu arabasına binmeye zorladı. Sara silahının yanında olmamasına çok öfkelenmişti ama yapacak bir şey yoktu.
Rafe uyandığında sara yı görememişti. Nick eve gelmesi ile ancak yataktan kalkmıştı. Nick karısına çok öfkeliydi. Evlilik danışmanına gitmek bile Angel in konuşmasını sağlamamıştı. Sonunda iki adamda kadınların peşinden gidip onları geriye getirme kararı almışlardı.
Rafe Sara yı aramaya çıktı. Onun fazla uzaklaşamayacağını biliyordu ve sonunda yol kenarında arabasını bulmuştu. Etrafı araştırırken yerde mavi hapları gördü. Pirro hapları Rafe ye verdiğinde oda yok edilene kadar sara ya teslim etmiş Sara da cebine koymuştu. Sara o hapları buraya bir mesaj için bırakmış olmalıydı.
Sara daha öncede sınıra yakın gittikleri mağaralara gelmişlerdi. Burada Pirro yu rahatsız eden uyuşturucu satıcılarını tuzağa düşürmüşlerdi. Rafe herkesi harekete geçirmişti. Sara nın başına bir şey gelmeden onu bulmaları gerekiyordu.

Kadın sara yı mağaralara götürmüştü ve Sara Rafe nin buraya gelmesi için kadını oyalaması gerektiğini biliyordu ve onu konuşarak oyalamaya başlamıştı. Bir süre sonra Rafe ortaya çıktı ve kadını etkisiz hale getirdi.
rafe artık sara ya güvenmiyordu ve ona b unu açıkça söyledi Sara olanlara inanamayarak kentteki evine geri döndü. Bacağı yüzündenartık aktif görev yapamayacağını biliyordu. Tüm olanları babasına sonunda anlatmayı başardı ve babası onun gözlerini açmasını sağladı. sara Rafe nin kasabasına yeni Polis Müdür olarak atandı ve kente geri dönen rafe ile görüşmeye gitti. Rafe ya olanları anlattı ve ondan asla ayrılmak istemediğini söyledi. Rafe artık önlerinde bir hayat olduğunu kabul etmişti ve evliliğe giden ilk adımı attılar.

Bu arada Nick ve Angel sonunda büyük bir tartışmanın sonucu düşüncelerini açıklayarak yeniden birlikte olma kararı aldılar.