Çapulcu Bekir Öztürk Yeni

tarafından
181
Çapulcu Bekir Öztürk Yeni

Çapulcu Bekir Öztürk Yeni, Çapulcu Bekir Öztürk Yeni kitap, Çapulcu Bekir Öztürk, Çapulcu Bekir Öztürk kitap özeti, Çapulcu Bekir Öztürk kitap konusu, Çapulcu, Çapulcu kitabı
capulcu-Bekir_ozturk
“Son olaylar sadece Tayyip’in karizmasını çizmekle kalmadı, ülkemizi yurtdışında da rezil etti. Aslında hiçbir şey bilmiyor, nutuklarını eline danışmanları tarafından tutuşturulan notlardan okuyor. Pot kırıyor, gaf yapıyor, vecizeler yumurtluyor… Sonra başkaları onun kırdığı potları tamir etmek için açıklamalar yapıyor.”
-Emin Çölaşan-

“On senedir anlatamadık; diktadan, faşizmden, yıkımdan, kinden, nefretten, intikamdan demokrasi çıkmaz… Demokrasi, çağdaş insanların rejimidir… Ve dünya gördü… Bundan “Başbakan” olmaz…”
-Bekir Coşkun-

“…Milyonlarca tweet atsınlar, bizim tek bir besmelemiz oyunları bozar. Biz ellerimizi semaya açıp duamızda, Arafat’ta, vakfemizde, namazda direniriz. Onlar camilerimizde içki içsinler, bu milletin ya Allah, ya fettah demesi bütün hesapları altüst eder. Onlar yaksınlar yıksınlar yağmalasınlar, bizim tek bir la havlemiz tuzağı bozar (…) Bırak milli iradeyi, demokrasiyi… Vatikan’daki Papa seçimlerinde bile din bu kadar kürsüye taşınmaz.”
-Yılmaz Özdil-

“Başbakan Erdoğan, 11 yıldır partisinin parlamento üstünlüğünü kullanarak bütün meşru kamu yönetimi mekanizmalarını, sol- liberal, ve diğer rejim karşıtı güçlerin desteği ile kontrol altına aldı.”
-Şükrü Alnıaçık-

“Bu satırların yazarı, Ak Parti’yi iktidara getiren ‘geniş koalisyonun muhtemelen sonsuza dek sona ermiş olabileceği’ hükmünü veriyor.”
-Cengiz Çandar-

“Gezi gözaltıları’ hızlanıyor, ‘Duran Adamlar’ içeri alınıp sorgulanıyor. Anlaşılan o ki, bir cadı avı start almış durumda, yazık.”
-Hasan Cemal-

“Kendinizi aldatmayın. Yaşadığımız kriz ‘iç ve dış düşmanlar’ın değil, hiçbir gereği yokken toplumu geren, bölen, kutuplaştıran, kendisine destek verenleri dahi karşısına alan, ‘milli irade’yi kendisiyle özdeşleştirerek bütün gücü kendi elinde toplamaya kalkışan Başbakan Erdoğan’ın kendi eseri.”
-Şahin Alpay-

“Başbakan’ın tek adam olmasından kendine siyasi ikbal devşirme hayalleri olanlar var ama bütün AKP’liler öyle değil, Erdoğan’ın tek adamlığı için bütün ülkeyi yakmayı göze alacak mısınız?”
-Ahmet Altan-

“Taksim Parkı İstanbul’un gamzesidir, üzerine beton dökülmemeli, bilakis kışla + Avm ihtirasına gem vurulmalı! Taksim direnişi İstanbul’un tarihinde İstanbul’un yüzüsuyu hürmetine gerçekleşen ilk direniş!”
-Dücane Cündioğlu-

“Ak Parti kendi lehine olmayan her hareketin arkasında kendisini devirmeye yönelik büyük bir tehlike görüyor…” -Mehmet Altan-

Yayın Evi: Togan Yayıncılık
Türü: Araştırma-İnceleme, Siyaset
Basım: Temmuz 2013
Sayfa Sayısı: 368
ISBN: 9786055224332