Cam Kırıkları Parkı Alina Bronsky

tarafından
312
Cam Kırıkları Parkı Alina Bronsky

Cam Kırıkları Parkı Alina Bronsky, Cam Kırıkları Parkı Alina Bronsky kitap özeti, Cam Kırıkları Parkı Alina Bronsky kitap konusu, Cam Kırıkları Parkı kitap özeti, Sasha’nın hayatta yapmak istediği iki şey vardı:

Annesi hakkında bir roman yazmak ve üvey babası Vadim’i öldürmek.

Alina Bronsky’nin ilk romanı Cam Kırıkları Parkı Almanya’nın en önemli edebiyat ödüllerinden biri olan Ingeborg Bachmann Ödülü’ne aday gösterildi. Bu keskin zekâ ürünü ve esrarengiz romanın kahramanı 17 yaşındaki Sasha Naimann’dır. Moskova’da doğan Sasha, iki üvey kardeşi ve annesiyle Berlin’e taşınır. Üvey babası annesini öldürünce Sasha’nın hayatı değişir. Artık hayatta yapmak istediği iki şey vardır: Annesi hakkında bir roman yazmak ve üvey babası Vadim’i öldürmek.

Almanya’daki Freundin Dergisi Cam Kırıkları Parkı’nı “toplumun kıyılarında yaşayanların acımasız ve eğlenceli bir portresi,” olarak tanımlıyor. Fakat Sasha’nın hikâyesi kıyıda kalmıyor, okuyucunun tam kalbine yerleşiyor.

“Hayran bırakan bir ilk yapıt…”

-Publishers Weekly-

“Sasha Naimann zamanımızın kahramanı… Büyük bir yetenek ve zekâyla anlatılan hikâyesi beni yakaladığı gibi sizleri de yakalayacak.”

-Alicia Erian-