Bir Genç Kızın Devrimsel Keşifleri Jacqueline Kelly

tarafından
210
Bir Genç Kızın Devrimsel Keşifleri Jacqueline Kelly

Bir Genç Kızın Devrimsel Keşifleri Jacqueline Kelly, Bir Genç Kızın Devrimsel Keşifleri, Bir Genç Kızın Devrimsel Keşifleri kitap tanıtımı, Bir Genç Kızın Devrimsel Keşifleri kitap konusu

Benim adım Calpurnia Virginia Tate.

O yaz on bir yaşındaydım ve ailemizdeki yedi kardeşin içinde tek kız bendim. Bundan daha kötü bir durum hayal edebiliyor musunuz?

Bir-Genc-Kizin-Devrimsel-Kesifleri_Jacqueline Kelly

1899 senesinde Teksas’ın küçük bir kasabasında yaşayan 12 yaşındaki Callie, ne dikiş dikmeye ne de yemek pişirmeye ilgi duymaktadır. Bunun yerine tüm zamanını hayvanları seyredip gözlemlediklerini not almakla geçirmektedir. Giderek artan doğa merakı, aksiliğiyle tanınan, doğa düşkünü büyükbabasıyla bağ kurmasını sağlarken Callie, altı erkek kardeşle yaşamanın dertlerini tecrübe edecek, yeni bir asır dönümünde genç kız olmanın ne anlama geldiğini öğrenecektir.

“Senelerden beri karşımıza çıkan ilk gençlik için yazılmış en keyifli tarihî roman… Callie’nin entelektüel merakın dikenli yollarında yürümeye teşvik edildiği bir dünyada yönünü bulmaya çalışması eğlenceli ve etkileyici olduğu kadar günümüz okuruna da yeni bir soluk getiriyor.”
-The New Yorker-