Bekir Aygül Yeni Kitabı Çadırın Gizemi, Yörüklerin Anayasası

tarafından
365
Bekir Aygül Yeni Kitabı Çadırın Gizemi, Yörüklerin Anayasası

Yazar Bekir Aygül’ün “Çadırın Gizemi, Yörüklerin Anayasası” Adlı Kitabına Ülkemizin Her Tarafından Yoğun İlgi ve Talep var.

Bekir Akgul - Cadirin Gizemi

Yörüklerin hayatını konu alan “Çadırın Işığı” adlı romanıyla kamuoyunun takdir ve sevgisini kazanan Yazar Bekir Aygül, bu kez de Yörüklerin kültürel, sosyal, ekonomik, askeri ve tüm yaşamlarını konu alan bir esere imza attı. Yazılı ve sözlü kaynaklara dayalı olarak uzun araştırmalar sonucu ortaya çıkardığı“Çadırın Gizemi, Yörüklerin Anayasası” adlı kitabı kaynak kitap olma özelliği taşıyor.
“Çadırın Gizemi, Yörüklerin Anayasası” adlı kitabın içeriğinde Yörüklerin belli başlı karakterleri, aile yapısı, adalet anlayışları, kadın ve erkeklerin sorumlulukları vb. pek çok konuyu bulmak mümkün.

Bir Yörük çocuğu olan yazar Bekir Aygül, otuz yılı aşkın Yörüklerle ilgili araştırmalar yaptı. Sözlü ve yazılı pek çok kaynaklara ulaştı. Elde ettiği bilgilerden yola çıkarak “Çadırın Gizemi, Yörüklerin Anayasası” adlı kitabı kaleme aldı. Ülkemizin farklı yörelerinde “Aydınlı Yörükleri” olarak bilinen ve yerleşik hayata en son geçen Yörük oymaklarından olmaları hasebiyle de Yörüklerle ilgili her türlü bilgiye ulaştı.
Yazar Bekir Aygül’ün “Çadırın Gizemi, Yörüklerin Anayasası” adlı kitabının yayımlanmasının üzerinden çok az bir zaman geçmesine rağmen ülkemizin her yöresinden yoğun talepler gelmeye başladı.