Aydın Nurhan Kimdir

tarafından
396
Aydın Nurhan Kimdir

Aydın Nurhan Kimdir, Aydın Nurhan Kim, Aydın Nurhan, Aydın Nurhan kitapları, Aydın Nurhan Kitap tanıtımı
1949 yılında doğmuştur. Tarsus Amerikan Koleji ve Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Aydın Nurhan Dışişleri Bakanlığına girmeden önce Ankara Barosuna kayıtlı olarak Avukatlık yapmıştır.

Aydin-Nurhan

Büyükelçi Nurhan, Azerbaycan, Avusturya ve Avustralya’da Başkonsolosluk, İslam İşbirliği Örgütünde Bilim ve Teknoloji Genel Müdürlüğü ile, Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanvekilliği görevlerinde bulunmuştur. Türk İşbirliği ve Kalkınma Ajansı kuruluşunda da yeralan Büyükelçi Nurhan, kariyerinin erken yıllarında Suudi Arabistan, Hollanda, Almanya ve Amerika Birleşik Devletlerinde de görevlerde bulunmuştur.

Melbourne Başkonsolosu ve Gana Büyükelçisi (Akra) olarak görev yaptı.

Diplomatik kariyeri dışında gazete yazarı, radyo program yapımcısı ve spikeri ve Üniversite öğretim görevlisi olarak da faaliyetlerde bulunan Büyükelçi Nurhan’ın ana ilgi alanı “küreselleşme” olup, bu alanda çeşitli konferans ve makaleleri bulunmaktadır.

Nurhan’ın konuşma ve yazıları Türk ve ABD basınında yeralmış, “Gelişmekte olan Ülkelerde Stratejik Araştırma Kültürü” adlı makalesi “Türkiye’de Stratejik Düşünce Kültürü ve Stratejik Araştırma Merkezleri: Başlangıcından bugüne Türk Düşünce Kuruluşları” adlı kitapta yayınlanmıştır.

Aydın Nurhan evli, iki çocukludur.