Avrupa’nın Vicdanı Stefan Zweig Kitap Tanıtımı

tarafından
206
Avrupa’nın Vicdanı Stefan Zweig Kitap Tanıtımı

Avrupa’nın Vicdanı Stefan Zweig Kitap Tanıtımı, Avrupa’nın Vicdanı Stefan Zweig Kitap konusu, Avrupa’nın Vicdanı, Avrupa’nın Vicdanı Stefan Zweig özeti

Yazdığı tarihsel biyografilerle tanınan büyük usta Stefan Zweig, dilimize ilk defa çevrilen Avrupa’nın Vicdanı’nda, ülkemizde Jean Christopheadlı 10 ciltlik kült romanıyla bilinen, Nobelödüllü yazar Romain Rolland’ın yaşam öyküsünübizlere anlatıyor. Zweig, yalnızca büyük bir yazarınyaşamını değil, bir dönem Avrupası’nın da tümçalkantılarını gözler önüne seriyor. Rolland’dan”Avrupa’nın Vicdanı” diye bahseden Zweig, savaşınvahşetini, bir yazarın yalnızlığını, yaratım sürecinive yoksulluğunu tüm çıplaklığı ile anlatırken, biryaşam öyküsünün nasıl edebileştirildiğinin de en büyük örneğini veriyor.

Avrupanin Vicdani Stefan Zweig

“Bir kahraman hayatın önemsiz kazançları için,başarı için, herkesin katılabileceği bir fikir içindeğilbir bütün halinde hayatın kendisi için mücadeleeder. Yalnızlıktan korkup mücadeleye sırtını dönenkimse, acı çekmekten ödü kopan zayıf biridir; sahtegüzelliğin maskesiyle kendini fani hayatın trajedisindensaklayan yalancıdır. Asıl kahramanlık gerçeklerleyüzleşmektir.”