Anonymous Sanal Alemin Korsanları Sabri Kaliç Yeni Kitap

tarafından
210
Anonymous Sanal Alemin Korsanları Sabri Kaliç Yeni Kitap

Anonymous Sanal Alemin Korsanları Sabri Kaliç Yeni Kitap-Anonymous Sanal Alemin Korsanları Sabri Kaliç-Anonymous Sanal Alemin Korsanları-

2003de 4chan.org sitesinde örgütlenmeye başladılar Kendilerini isimsiz anlamına gelen Anonymous diye tanıttılar Guy Fawkesın yüzünü maske olarak seçtiler Anonlar adlarını duyurdukları ilk günden beri gündemimizden hiç düşmediler. WikiLeaks, Wall Street, Arap Baharı gibi olaylarda, devletlere ve büyük şirketlere karşı protestocuların yanında yer alıp, internet üzerinden siber saldırılar düzenleyerek dikkatleri üzerine çektiler.

CIA, Pentagon, FBI gibi ABDnin en güçlü kurumlarının yüksek derecedeki güvenlikli web sitelerine, Türkiye, İspanya, Yunanistan, İsrail, İsveç, İran, Tunus ve Suriye gibi birçok ülkenin resmi web sitelerine yaptıkları saldırılarla, internet ve medya sansürüne karşı savaştılar. Peki, kendilerine Siber Aktivistler diyen, neredeyse dünyanın her yerinde polis tarafından aranan bu insanlar kim? Türkiye de ve Dünya da Anonymous hakkında yayınlanmış ilk araştırma olan bu kitap, Anonlar üzerindeki sır perdesini aralıyor.