Anılarım Turgut Umur Kitap Tanıtımı

tarafından
129
Anılarım Turgut Umur Kitap Tanıtımı

Anılarım Turgut Umur Kitap Tanıtımı, Anılarım Turgut Umur Kitap konusu, Anılarım Turgut Umur Kitap özeti, Anılarım Turgut Umur, Anılarım

İçimizden bir insanın yaşadığı birebir anılar. Anadolu’da küçük bir ilde yaşanılan çocukluk, gençlik ve hayal bile edilmeyen bir meslek seçimi ile başlayan anılar geçişi. Mühendislik hayal edilirken aniden eczacılık mesleği ve ömür boyu süren kabullenip mesleğinin kendi çapında yapılan zirveleri. Anadolu insanının ister lider ister figüran olsun birebir rol aldığı anılar zinciri.

Bürokrasi ve ticaretin yapıldığı siyasetin istenmediği halde, zaman zaman başrol oynadığı ve oynattığı olaylar. Her insanın başından benim de böyle bir olay geçti diyebileceği gerçek yaşanılanlar. ”Ne olursan ol, en iyisi ol” prensibinin yaşamda ilke alındığı kâh komik, kâh dramatik yaşamlar. Eczacılık mesleğinin, tüm gerçeklerinin yaşandığı olayların kaleme alındığı zaman zaman nostalji yaşanan bu eser aynı zamanda dinlendirici ve hafızaları canlandırıcı da rol oynamaktadır. Bence okumalısınız.