Anansi Çocukları Neil Gaiman Yeni Kitap

tarafından
160
Anansi Çocukları Neil Gaiman Yeni Kitap

Anansi Çocukları Neil Gaiman Yeni Kitap, Anansi Çocukları Neil Gaiman Yeni, Anansi Çocukları Neil Gaiman kitap özeti, Anansi Çocukları Neil Gaiman kitap konusu, Anansi Çocukları Neil Gaiman, Anansi Çocukları

Anansi_cocuklari-Neil_Gaiman

Karanlık, korkutucu ve büyülü dünyalara eğlence, mizah ve samimiyetle bambaşka bir tat kazandıran Neil Gaiman, bu kez okurunu, yeryüzü üzerinde söylenegelen tüm öykülerin sahibi örümcek-tanrı Anansi’nin ve çocuklarının macerasına kulak vermeye çağırıyor.

Her şey Şişko Charlie’nin, ölen babasının aslında bir tanrı olduğunu öğrenmesiyle başlar. Bu yetmezmiş gibi Şişko Charlie, Örümcek adında gizemli bir kardeşi olduğunu da öğrenir. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır; insanlar için de, tanrılar için de…

Neil Gaiman, 1960 yılında İngiltere’de doğdu. Bugüne kadar pek çok fantazya romanı ve çizgi roman yazmıştır. Sandman serisi, Yıldız Tozu, Amerikan Tanrıları, Kıyamet Gösterisi, Yokyer ve Koralin ve Gizli Dünya yazarın öne çıkan eserlerinden başlıcalarıdır. Hugo, Nebula, Bram Stoker ve Newbery Medal gibi pek çok ödül kazanan yazar, hayranları tarafından edebiyat dünyasının ‘rock yıldızı’ olarak görülmektedir. (Hâlâ 1.80 boyundadır ve siyah tişörtler giymektedir.)

Neil Gaiman’ın Anansi Çocukları romanı, British Fantasy Society’nin verdiği En İyi Roman ödülüyle Locus dergisinin verdiği En İyi Fantazi Romanı ödülüne değer bulundu.

Yayın Evi: İthaki Yayınları
Türü: Bilim-Kurgu, Edebiyat, Fantastik, Roman
Orijinal Adı: Anansi Boys
Basım: Temmuz 2013
Sayfa Sayısı: 384
Çevirmen: Murat Özbank
ISBN: 9786053752981