Aile Çay Bahçesi Yekta Kopan

tarafından
307
Aile Çay Bahçesi Yekta Kopan

Aile Çay Bahçesi Yekta Kopan, Aile Çay Bahçesi Yekta Kopan kitap özeti, Aile Çay Bahçesi Yekta Kopan kitap oku, Aile Çay Bahçesi, Aile Çay Bahçesi konusu
Müzeyyen. Annesinin kuzusu. Babaannesinin biriciği. Babasının… Sa-hi ben babamın neyiydim? Bütün bu hikâyenin içinde benim rolüm neydi, diye düşündüm hep. Benim repliklerimi kim yazmıştı, mizansenlerimi kim belirlemişti? Sahneye hangi taraftan gireceğime, uslu kızı oynarken neler giyeceğime, içimdeki kötülüğü kusmaya başladığımda nelerden soyunacağıma kim karar vermişti? Okuduğum bütün kitaplarda beni bana anlatacak bir karakter arardım. Dinlediğim radyo oyunlarından, izlediğim filmlerden bir cümlecik çalmaya çalışırdım. Saatçi Nejat Bey ile ev hanımı Meral Hanım’ın kızı Müzeyyen’i bana anlatabilecek bir cümle.

Yekta Kopan’ın yeni romanı Aile Çay Bahçesi’nin, çoğu kadının kendinden izler bulacağı unutulmaz bir kahramanı var: Müzeyyen… Aile yaşamının gizli şiddetine başkaldıran, kardeşinin doğumuyla kendi varlığının silinmeye başladığını hisseden bir kadın… Kopan’ın romanı, güçlü, okuru kıskaca alan bir anlatımla sarsıcı bir finale uzanıyor.

Aile_cay_Bahcesi-Yekta_Kopan

Yazar: Yekta Kopan
Yayın Evi: Can Yayınları
Türü: Edebiyat, Roman
Basım: Ekim 2013
Sayfa Sayısı: 144
ISBN: 9789750718946