E-book, E-kitap, Pdf Kitaplara Ulaşmanız için Sitemizde Üst Menüde Harflerle Kitap Yazarlarına Göre Liste Mevcut Aradığınız Kitaplar Sitemizde Var Ise Harf Menüsünden Ulaşabilirsiniz.Harflerden Aradağınız Kitabı Tıklayıp  Yorum Yaparsanız E-postanıza Gönderilir.

DOLAR: 3.96 TL
EURO: 4.65 TL

Şebnem İşigüzel Sarmaşık Ekitap Pdf indir

1 yıl önce
695 kez görüntülendi

Okuduğunuz Veya Beğendiğiniz KitapLarı Yıldız Vererek Diğer Arkadaşlarımız içinde Fikir Oluşmasını Sağlarız
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oy Kullanılmamış)

Şebnem İşigüzel bu romanında dehşetli, kocaman bir evren yaratıyor. Sizi o evrene alıyor ve siz orada, kitabı okurken kapıldığınız hislerle kalakalıyorsunuz. Hayata katılmaktan vazgeçip Sarmaşık’ın vaat ettiği dünyada yaşıyorsunuz.

Şebnem İşigüzel Sarmaşık

İstanbul. Birisi ressam, diğeri meşhur bir yazar olan iki tuhaf adam bir doktorun muayenehanesinde tanışırlar. Akıllara durgunluk veren tesadüflerle sarmaşık misali birbirlerine dolanırlar. İkisinin hayatında geçmişte kaldıklarını düşündükleri ne varsa bütün sırlarla birlikte birbirine geçer.

Bir okuru Şebnem İşigüzel’e “Sarmaşık’ı okumaya başladım ve roman bitene kadar işe gidemedim,” diye başlayan bir mektup yazmıştı. Mektup şöyle devam ediyordu: “Romanı bitirdikten sonra çalıştığım küçük büroda herkese anlatmaya başladım. Okuduklarımın etkisinden kurtulamıyordum. Merak edenler romanı aldılar ve okumaya başladılar. Bu yüzden işimden oldum. Hiç üzülmedim. Zor olacak ama yeni bir iş bulabilirim. Ama romanınızı, Sarmaşık’ı unutamam.”

SARMAŞIK’TAN

O kış hayatlarımız sarmaşık dalları gibi birbirine geçecek, bütün felaketler ve kötülükler bizi bulacaktı. Birbirimizin varlığından haberimiz yokken, hayatlarımızı var eden tesadüfler birleştirecekti bizi. Sarmaşıkların sırnaşık cılız gövdeleri gibi aşklarımız, kederlerimiz, kayıplarımız ve arzularımız birbirine dolanacaktı.

Picasso’nun yeteneğini bizzat övdüğü ve artık renkleri tanıyamayan bir ressam olan Ali Ferah ile kitapları yok satan, dünyaca ünlü, Nobelli ama artık harfleri tanıyamayan bir yazar olan Salim Abidin’in yolları bir nöroloğun muayenehanesinde kesişir. Bu kesişme, onların ve etraflarındaki herkesin hayatını, bir sarmaşık gibi, merdiven merdiven birbirine bağlamaya ve dolandırmaya başlar. Bu roman Nobel ödüllü yazarın son romanı mı yoksa hayatı onunla tanıştıktan sonra altüst olan ressam Ali Ferah’ın coşkulu anlatısı mı? Şebnem İşigüzel eşsiz bir kurguyla bu iki unutulmaz kahramanının nezdinde İstanbul’a çalışmaya gelen Rusları, yıllar sonra geri dönen eski bir âşığı, mutsuz hamile bir ev kadınını bir araya getiriyor.

Merakla okunan Sarmaşık’ın bir yerinde söylenildiği gibi “Bu ne polisiye bir roman, ne de bir cinayet romanı. Bu tesadüflerin romanı.”

Sarmaşık, içine girebileceğiniz ve orada var olabileceğiniz bir dünya vaat ediyor.

Günümüz Türkçe edebiyatın en özgün yazarlarından biri olan Şebnem İşigüzel Sarmaşık’ta muhteşem bir İstanbul kışı tasvir ediyor. AVVENIRE

Sayfa Sayısı: 405

Baskı Yılı: 2010

Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Bir önceki yazımız olan Christie Ridgway Aşk Tutulması E-Book E-kitap başlıklı makalemizde Aşk Tutulması E-Book indir, Aşk Tutulması E-Book kitap indir ve Christie Ridgway Aşk Tutulması E-Book E-kitap hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Meryem dedi ki:

    Bunuda gönderirseniz çok sevinirim

  2. Arzu dedi ki:

    Gönderebilirmisin Teşekkürler

Yorum Yaz


Yukarı Çık