E-book, E-kitap, Pdf Kitaplara Ulaşmanız için Üst Menüde Harflerle Kitap Yazarlarına Göre Listeledik Aradığınız Kitaplar Sitemizde Var Ise Harf Menüsünden Ulaşabilirsiniz. İstediğiz kitap var ise yorum belirtirseniz e-postanıza gönderilir.

Önemli !!!.. Kitaplar Gündüz 18:00 ile 24:00 Arasında Gönderilmektedir. E-kitap Bölümünde Olanlar Gönderiliyor Bilginize Kitap Tanıtımı Olanlar ve Yeni Kitap Olanlar Gönderilmemektedir.Günde 7-8 adet istekte Bulunabilirsiniz. Www.Kitaptanitimlari.com

DOLAR: 3.82 TL
EURO: 4.68 TL

Patrick White Voss Yüreğimdeki Çöl Ekitap indir

2 yıl önce
579 kez görüntülendi

Okuduğunuz Veya Beğendiğiniz KitapLarı Yıldız Vererek Diğer Arkadaşlarımız içinde Fikir Oluşmasını Sağlarız
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oy Kullanılmamış)

Patrick White Voss Yüreğimdeki Çöl

“Kendini yaratabilmen için, önce yıkıp ortadan kaldırman gerekir.”
Tıpkı romanın kahramanı Voss gibi… Avustralya kıtasına ilk kez yapılan zorlu keşif yolculuğunun bu Alman kaşifi, aşka köle yüreği, onu kendin tanrı gibi hissetmeye kadar götüren kibiriyle, insanüstü bir kişilik sergiliyor.
Avustralya’nın vahşi doğası ve uzayıp giden çölleri, yüreğindeki asıl çölü ortaya çıkarıyor ve onun kişiliğini, hayata bakışını yeniden şekillendiriyor. Onunla aynı kaderi paylaşan arkadaşları ve tabii ki aşkı Laura da benzer bir ateşten gömleği giyiyor. Birbirlerini sadece birkaç kez görmelerine rağmen öylesine güçlü bir duyguyla bağlanıyorlar ki, zaman zaman Laura Voss’un kılavuzu, Voss da Laura’nın yalnızlıkla örülmüş yaşantısının tek umudu oluyor.
1973’te Nobel Edebiyat Ödülü’nü alan Avustralyalı yazar Patrick White’ın bu şiirsel romanı, aşk, ölüm ve yalnızlaşma olgularını, yüreği çöller gibi kavruk ili insanın acıları ve sevinçleriyle yoğurularak, etkileyici bir üslupla, üstelik toplumsal ve siyasal olayları göz ardı etmeden yansıtıyor.
1848’de Avustralya çöllerinde ölen Ludwig Leichardt’ın yaşamından esinlenerek yazılmış bu romanda, Avustralya’nın uçsuz bucaksız toprakları da romanın bir diğer kahramanı olarak tüm çekiciliğiyle kendini gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Christie Ridgway Aşk Tutulması E-Book E-kitap başlıklı makalemizde Aşk Tutulması E-Book indir, Aşk Tutulması E-Book kitap indir ve Christie Ridgway Aşk Tutulması E-Book E-kitap hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık