E-book, E-kitap, Pdf Kitaplara Ulaşmanız için Sitemizde Üst Menüde Harflerle Kitap Yazarlarına Göre Liste Mevcut Aradığınız Kitaplar Sitemizde Var Ise Harf Menüsünden Ulaşabilirsiniz.Harflerden Aradağınız Kitabı Tıklayıp  Yorum Yaparsanız E-postanıza Gönderilir.

DOLAR: 3.84 TL
EURO: 4.52 TL

Kapıcı Kızı Gülbahar Dinçer Özdemir

5 yıl önce
3.195 kez görüntülendi

Okuduğunuz Veya Beğendiğiniz KitapLarı Yıldız Vererek Diğer Arkadaşlarımız içinde Fikir Oluşmasını Sağlarız
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 Oy, Ortalama: 4,63 out of 5)
Kapıcı Kızı Gülbahar Dinçer Özdemir
Reklam

İnternet ve yalanlar üzerine kurulu bir roman. Kenar bir mahallede yaşayan kapıcı kızı Gülbahar””ın hasta denilebilecek hayal gücü sayesinde internette yarattığı yalanlarla roman başlar.Genç kadın ailesini ve kendini aşağı görmekte,topluma karşı duyduğu hınç sayesinde duyduğu ezikliği internet üzerinden tanıştığı insanlara kendini farklı anlatarak çıkarmaktadır. Yazar Dinçer Özdemir başına gelen gerçek bir olayı mizahi biçimde kitaba aktarmıştır.Yazarın ilk romanıdır. Bayanlara düşkün yazar üye olduğu forumdan bir kadınla tanışır, bu onun için ilk değildir ama Gülbahar için de ilk değildir.Kadın kendisinin iyi bir muhitte oturduğunu,üniversitede okuduğunu söylemiş ve babasının kapıcı ,annesinin ise çaycı olarak çalıştığı, ablasının kocaya kaçarak evlendiği gerçeğini gizleyerek çok farklı anlatmıştır.Erkekleri maşalı saçlarını saçını sarıya boyayıp iyi giyinerek.bir kaç şiir ve kitap okuyup,dizi izleyerek ordan uyarladığı kelimelerle kandırmaktadır.Dinçer Özdemir daha sonra araştırdığında genç kadının ailesini,semtini,söylediği okula hiç gitmediğini ve aynı yalanları kendinden evvelki bir çok erkeğe anlattığını fark etmiştir.Olay bundan sonra patlak verir ve yazar için eğlence dolu bir macera başlar.Günümüz tv dizilerinden Adını Feriha koydum ve konusu yalanlar üzerine olan dizilere bir artıfta bulunarak gerçek dünyayı temsil ettiklerini belirtir..

Bir önceki yazımız olan Anastasya Bir İstanbul Sürgünü Hakan Güneş başlıklı makalemizde Anastasya Bir İstanbul Sürgünü, Anastasya Bir İstanbul Sürgünü Hakan Güneş ve Anastasya Bir İstanbul Sürgünü kitap konusu hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık