E-book, E-kitap, Pdf Kitaplara Ulaşmanız için Sitemizde Üst Menüde Harflerle Kitap Yazarlarına Göre Liste Mevcut Aradığınız Kitaplar Sitemizde Var Ise Harf Menüsünden Ulaşabilirsiniz.Harflerden Aradağınız Kitabı Tıklayıp  Yorum Yaparsanız E-postanıza Gönderilir.

DOLAR: 3.67 TL
EURO: 4.33 TL

Haldun Taner – Önce İnsan Devekuşuna Mektuplar 1 Yeni Kitap

11 ay önce
471 kez görüntülendi

Okuduğunuz Veya Beğendiğiniz KitapLarı Yıldız Vererek Diğer Arkadaşlarımız içinde Fikir Oluşmasını Sağlarız
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Oy Kullanılmamış)
Haldun Taner – Önce İnsan Devekuşuna Mektuplar 1 Yeni Kitap
Reklam

Haldun Taner’in ilk düzyazı kitabı Önce İnsan, 1957-1960 yılları arasında Tercüman gazetesinde Devekuşuna Mektuplar başlığı altında yayımlanmış yazılardan oluşuyor. 1960’ta Devekuşuna Mektuplar adıyla çıkan kitaba Önce İnsan adı sonraki baskılarda eklenmiştir.

haldun-taner-once-insan

Taner kitabın ilk baskısına yazdığı önsözde “Bu satırların yazarı, Türkiye’de her devirde, her iktidara karşı tarafsız bir aydınlar denetlemesinden yana oldu… Uzun yüzyıllar kültür, düşünce özgürlüğü, eleştirme ve demokrasi geleneğinden yoksun kalmış geri toplumlarda, başıboş bırakılmış iktidar hevesinin ve dar parti tekelciliğinin insanları ne zorbalıklara, ulusu ne çıkmazlara götürebileceğini tarih bize bir kereden fazla gösterdi.” Diyor

Bir önceki yazımız olan Miranda Dickinson Ne Yaparsan Yap Aşk İle Yap Yeni Kitap başlıklı makalemizde en son kitaplar, en yeni kitaplar ve en yeniler hakkında bilgiler verilmektedir.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Seyit dedi ki:

    Herkes okumalı Önce neden insan Haldun Taner kendi üslubunca yanıtlamış

Yorum Yaz


Yukarı Çık